Miratohet Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për FSK-në

E publikuar: 15/09/2022 12:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Me 74 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim ka kaluar Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Shërbim në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Pak më parë deputetët e miratuan me 80 veta pro në parim këtë projektligj.
Sot Kuvendi i Kosovës po mban seancën e parë të sesionit vjeshtor.