Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

10.09.2021 17:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mbrojtësi i Manchester City-t, Benjamin Mendy nuk ka marrë lajme të mira dhe ai do të vazhdojë të mbetet në paraburgim.

Mbrojtësi i Manchester City, Benjamin Mendy është paraqitur në gjykatë i akuzuar për katër akuza për përdhunim dhe një akuzë për sulm seksual.

27-vjeçari akuzohet se ka sulmuar tre gra në shtëpinë e tij në ‘Cheshire’ mes tetorit 2020 dhe gushtit 2021.

Louis Saha Matturie, 40 vjeç, nga Salford, gjithashtu u paraqit në Chester Crown Court i akuzuar për katër akuza për përdhunim.

Asnjërit prej burrave nuk iu kërkua të paraqiste një deklaratë dhe të dy u caktuan në paraburgim.

Ata do të dalin në gjykatë më 15 nëntor dhe një datë gjykimi është caktuar për 24 janar.

Avokati i mbrojësit, Eleanor Laws QC, duke mbrojtur Mendy, tha se do të kishte një kërkesë për të hedhur poshtë akuzat në seancën e nëntorit.

Sulmet e dyshuara, ndaj tre grave të ndryshme duke përfshirë një nën 18 vjeç, thuhet se kanë ndodhur në adresën e shtëpisë së tij në Prestbury.

Mendy foli vetëm për të konfirmuar emrin e tij gjatë seancës 45-minutëshe dhe i bëri me sy një burri në galerinë publike teksa u çua përsëri në qeli.

Ai u refuzua me kusht muajin e kaluar dhe aktualisht është në paraburgim në ‘HMP Altcourse’ në Liverpool.

Reprezentuesi francez ka luajtur për kampionët e sezonit të kaluar në Premier Ligë, Manchester City që nga viti 2017, kur u bashkua nga Monaco për 52 milion funte. Ai u pezullua nga klubi pasi u akuzua nga policia, deri në pritje të një hetimi përfundimtar.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë