Kuvendi i Berishës: Kjo është lista me 29 figurat që do të drejtojnë PD-në

11.12.2021 13:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi i Berishës: Kjo është lista me 29 figurat që do të drejtojnë PD-në

Komisioni i Kuvendit të thirrur nga Sali Berisha ka miratuar 29 emrat e Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit të PD-së që do të drejtojë partinë deri në zgjedhjen e kryetarit të ri. Në listë është vetë Berisha dhe më besnikët që kanë mbështetur lëvizjen e tij kundër Lulzim Bashës. Ky komision do ta drejtojë PD-në deri në 22 Mars të vitit të ardhshëm ku do të ketë një Kuvend Kombëtar të ri ku parashikohet zgjedhje e strukturave të reja nga baza në qendër dhe kryetarit të ri sipas parimit një anëtar një votë.

29 Emrat e këshillit

Agron Shehaj

Albana Vokshi

Aldo Bumçi

Arben Ristani

Belind Kelliçi

Blendi Himci

Bujar Nishani

Çlirim Gjata

Edit Harxhi

Edi Paloka

Edmond Spaho

Eno Bozdo

Ervin Minarolli

Evi Kokalari

Flamur Noka

Gent Deromemaj

Genc Pollo

Genti Strazimiri

Rigels Mucollari

Ivi Kaso

Keltis Kruja

Klevis Balliu

Ledina Mandia

Luan Baci

Lorenc Luka

Mimoza Hajdarmataj

Oerd Bylykbashi

Sali Berisha

/ Abcnews.al

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​OKB: Mungesa e ushqimit mund të shkaktojë trazira globale

​OKB: Mungesa e ushqimit mund të shkaktojë trazira globale

Abrashi: Kurti shkoi në ShBA për thirje të investimeve, takimet e nivelit të lartë do të ishin të mirëseardhura

Abrashi: Kurti shkoi në ShBA për thirje të investimeve, takimet e nivelit të lartë do të ishin të mirëseardhura

Austria e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Austria e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Biden i shkruan Vuçiqit: Veproni shpejt dhe normalizojini raportet me Kosovën

Biden i shkruan Vuçiqit: Veproni shpejt dhe normalizojini raportet me Kosovën

Ish-Kancelari gjerman largohet nga bordi drejtues i kompanisë shtetërore ruse të naftës

Ish-Kancelari gjerman largohet nga bordi drejtues i kompanisë shtetërore ruse të naftës

Kërkohet tërheqja e marrëveshjes mes Kosovës dhe Danimarkës për të burgosurit

Kërkohet tërheqja e marrëveshjes mes Kosovës dhe Danimarkës për të burgosurit

Vëllai i Nazim Bllacës: Nazimi shëndosh si molla, është në top-formë

Vëllai i Nazim Bllacës: Nazimi shëndosh si molla, është në top-formë

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ish-kryetari Ahmeti ironizon me kryetarin Rama: Vakti me testu liqenin?

Ide të zgjerimit të BE-së në situatën e re gjeopolitike

Ide të zgjerimit të BE-së në situatën e re gjeopolitike

Hoxhaj: Serbia bastion i Rusisë në Ballkan për ta luftuar perëndimin

Hoxhaj: Serbia bastion i Rusisë në Ballkan për ta luftuar perëndimin

Stuhi e fuqishme në Lippstadt të Gjermanisë

Stuhi e fuqishme në Lippstadt të Gjermanisë

Kongresisti Meeks: Serbia t’i pranojë krimet dhe ta njohë Kosovën

Kongresisti Meeks: Serbia t’i pranojë krimet dhe ta njohë Kosovën

G7 do të sigurojë 9.5 miliardë ndihma të reja për Ukrainën

G7 do të sigurojë 9.5 miliardë ndihma të reja për Ukrainën

“Idiot”; “Grahi kerrit” – fqinjët përplasen gjatë transmetimit ‘live’ (VIDEO)

“Idiot”; “Grahi kerrit” – fqinjët përplasen gjatë transmetimit ‘live’ (VIDEO)

Osmani: Nuk ka nder më të madh sesa t’i bëhesh mbrojtës atdheut

Osmani: Nuk ka nder më të madh sesa t’i bëhesh mbrojtës atdheut

Dy arsimtaret dhe nxënësit e helmuar lirohen nga Spitali i Mitrovicës (VIDEO)

Dy arsimtaret dhe nxënësit e helmuar lirohen nga Spitali i Mitrovicës (VIDEO)