Kurti nderon 17 dëshmorët dhe 11 martirët e Betejës së Marecit

E publikuar: 18/04/2023 13:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe në Kompleksin e varrezave të dëshmorëve dhe martirëve në Marec, raporton Ekonomia Online.

Me 17 prill janë bërë 23 vjet nga rënie e 17 dëshmorët dhe 11 martirët në Betejën e Marecit.

Më pas ai do të bëjë homazhe edhe në Kompleksin e varrezave në Makovc.