Kerolli: Facebook nuk po mbyllet, nuk po e ndryshon emrin

29.10.2021 00:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kerolli: Facebook nuk po mbyllet, nuk po e ndryshon emrin

Themeluesi i koorporatës Facebook Mark Zuckenberg, ka bërë të ditur se kësaj kompanie në META.

Kjo ngjalli reagim tek miliona njerëz në mbarë botën duke krijuar dyshime se Facebook po mbyllet.

Por, njëri nga njohësit më të mirë të rrjeteve sociale në Kosovë Valon Kerolli, tha në Edicionin Special në Klan Kosova se Facebook nuk po mbyllet.

Kerolli tha se thjesht Facebook, Instagram dhe Messenger po hyjnë nën ombrellën e kompanisë së re të krijuar nga Zuckenberg të njohur si META.

Ai theksoi se kjo është një lloj ribrendimi për t’i ikur sulmeve që ka marrë kompania Facebook.

“Facebook-u nuk po mbyllet. Nuk po e ndryshon emrin. Po hyn nën ombrellën e një kompanie të re të cilën Facebook e ka quajtur META. Pra, Facebook-u, Instagrami, Messengeri, nuk do t’i ndryshojnë emrat dhe as shërbimet, do të qëndrojnë njëjtë por vetëm do të futen nën obrellën e krijuar nga Mark Zuckenberg”.

“Është pak a shumë e ngjashme me Google, e cila është futur nën një kompani e cila quhet Alphabet. Si duket kjo është keqkuptuar nga njerëzit. Ata janë panikuar sepse miliarda nga ta janë përdorues të Facebook-ut. Mark Zuckenberg gjendet në një periudhë shumë të vështirë sepse po merr sulme nga më të ndryshmet dhe për t’i ikur negativitetit që po merr kompanie e tij Facebook, e ka krijuar emrin e tij META”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këta janë emrat e ambasadorëve të Kosovës në Francë, Gjermani dhe Britani të Madhe

Këta janë emrat e ambasadorëve të Kosovës në Francë, Gjermani dhe Britani të Madhe

”Gruaja nuk kuptoi gjë, u qëllua me silenciator”, dinamika e vrasjes pas shpine në Shkodër

”Gruaja nuk kuptoi gjë, u qëllua me silenciator”, dinamika e vrasjes pas shpine në Shkodër

Shpërblehet kush jep informata në kapjen e vrasësit, por numri ku duhet të lajmëroheni nuk funksionon

Shpërblehet kush jep informata në kapjen e vrasësit, por numri ku duhet të lajmëroheni nuk funksionon

Ilir Dugolli, ambasador i Kosovës në SHBA?

Ilir Dugolli, ambasador i Kosovës në SHBA?

Shkup: Së pari detaje për Omicronin, pastaj masa të reja

Shkup: Së pari detaje për Omicronin, pastaj masa të reja

Bugajski: Marrëveshje Kosovë-Serbi vetëm me njohje reciproke, Asociacioni mund të bëhet Republika Sprska

Bugajski: Marrëveshje Kosovë-Serbi vetëm me njohje reciproke, Asociacioni mund të bëhet Republika Sprska

Shkencëtari amerikan: Javën e ardhshme kuptojmë efikasitetin e vaksinës ndaj variantit te ri

Shkencëtari amerikan: Javën e ardhshme kuptojmë efikasitetin e vaksinës ndaj variantit te ri

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Ambasada e Amerikës flet për paralajmërimet për sulme në Kosovë

Ambasada e Amerikës flet për paralajmërimet për sulme në Kosovë

Prokuroria deklarohet për vrasjen e trefishtë në Deçan

Prokuroria deklarohet për vrasjen e trefishtë në Deçan

Pahor në Qeveri, takohet me Kurtin

Pahor në Qeveri, takohet me Kurtin

Deputetja Adriana Matoshi njofton se i është rikthyer tumori në kokë pas 9 vitesh

Deputetja Adriana Matoshi njofton se i është rikthyer tumori në kokë pas 9 vitesh

Osmani: Serbia po tenton që ta destabilizojë Kosovën përmes strukturave ilegale në veri

Osmani: Serbia po tenton që ta destabilizojë Kosovën përmes strukturave ilegale në veri

Presidenti slloven: BE-ja t’ia liberalizojë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

Presidenti slloven: BE-ja t’ia liberalizojë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

5 mijë e 556 patentë-shoferë të konfiskuar për nëntë muaj në Kosovë

5 mijë e 556 patentë-shoferë të konfiskuar për nëntë muaj në Kosovë

Mutacioni i ri i COVID-19, reagon Von der Leyen: Bota është në një garë me kohën

Mutacioni i ri i COVID-19, reagon Von der Leyen: Bota është në një garë me kohën