Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

E publikuar: 18/03/2023 13:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër.

Më herët, Borrell dhe Lajçak takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të mbahet takimi trilateral.