Ish-Komandanti i lavdishëm i UÇK-së Talat Xhaferi viziton Ukrainën

27.04.2022 23:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-Komandanti i lavdishëm i UÇK-së Talat Xhaferi viziton Ukrainën

Nga Ismet Sylejmani

Ish-komandanti i lavdishëm i UÇK-së, Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, ka bërë një vizitë të madhe dhe historike në Ukrainë!

Kryeparlamentari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, ish-Luftëtari e Komandant Forina i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, trimi e besniku i çështjes së madhe të kursit të pashembullt puro kombëtar në Maqedoninë e Veriut, kurs që dirigjohet me madhështi nga Udhëheqësi i madh i popullit shqiptar Ali Ahmeti, ka zhvilluar vizitë historike në Ukrainën që është bombarduar e gjuajtur mbi të nga të gjitha llojet e armëve, që është kallur në flakë, që është bërë shkrumb e hi, që është kulluar në gjak, që është masakruar e që është bërë gjenocid mbi popullin e sajë nga ushtria gjenocidale e kriminelit dhe gjakpirësit Putin dhe Rusisë vrasëse!

Kryeparlamentari shqiptar i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, është bërë i pari shqiptar që shkel me këmbën e Tij në tokën e përvëluar të Ukrainës së shkatërruar nga të gjitha armët klasike ruse dhe poashtu nga të gjitha armët ruse të dëmtimit në masë!

Të bëhet zemra mal dhe të rritet krenaria kombëtare e njerëzore kur e sheh ish-ushtarakun shqiptar, Shefin e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, se si radhitet me vizitën e Tij në Ukrainë përkrah personaliteteve të mëdha të botës që udhëhiqen nga kryefuqia e planetit demokratik, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e sajë besnik e të sinqertë!

Figura e ish-komandantit të UÇK-së dhe politikanit të shquar shqiptar trim e të vendosur Talat Xhaferi, me vizitën e Tij në Ukrainë, radhitet përkrah burrëshetasve dhe figurave më të mëdha botërore që kanë bërë historinë me fotot e tyre të bëra nëpër Kryeqytetin e Ukrainës Kiev!

Krenarë e të mburrur pafundësisht dhe përgjithmonë me Talat Xhaferin, besnikun e Ali Ahmetit, i cili me hyrjen e Tij në tokën që granatohet, shpërndau aromë lirie e demokracie në Ukrainën e shfarosur nga lukunia ruse e gjakpirësit Putin!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje