Hoti: Granatat e gjetura në autobusin e Kragujevcit janë çaktivizuar

E publikuar: 22/10/2017 15:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Janë çaktivizuar dy granatat e dorës të cilat u gjendën një orë më parë në autobusin me tabela të Kragujevcit, i cili kishte hyrë në Kosovë përmes pikës kufitare në Jarinjë.

Zëvendëskomandanti i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, ka thënë për Express se në autobus janë gjetur dy granata dore si dhe dy detonerë elektrikë. Thotë se granatat janë çaktivizuar nga ekipet e çminimit.

“Policia kufitare në Jarinjë e ka ndaluar një autobus ku ka gjetur dy granata dore të cilat janë çaktivizuar nga njësitë përkatëse të policisë pa ndonjë problem, tre persona janë shoqëruar në stacion dhe janë duke u marrë në pyetje nga Policia e Kosovës”, ka thënë Hoti.

E ndërkohë në autobus kanë qenë 57 udhëtarë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!