Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

08.05.2021 15:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Nuk është hera e parë që artisti virtual estonez, Siim Parn ka vendosur të propozojë një vizion të një bote në të cilën VW Golf origjinal i prezantuar në 1974 kishte versionin e tij elektrik. Në vizionin e ri nuk ka motor me djegie të brendshme dhe kërkoi frymëzim midis modeleve të para të Volkswagen në arkitekturën MEB siç është ID.3.

Pasi Siim Parn projektoi Golfin e pazakontë të gjeneratës së parë vetëm anash, “interpretimet” nga të gjitha këndet e tjera u vendosën shpejt, dhe më vonë edhe me ngjyra të tjera. Reagimet jashtëzakonisht pozitive kanë treguar se dizajni retro shkon vërtet paralelisht me teknologjinë më të përparuar të automobilave.

Në Instagramin e tij, tani mund të shihni Golfin e bardhë, nga i cili nisi gjithçka, nga disa këndvështrime, por edhe modele të tjera të cilave ai vendosi të shtojë më shumë ngjyra. Ekzistojnë kaq shumë versione të verdha, gri, portokalli, vjollcë, blu, jeshile, të zezë, blu të lehta dhe të kuqe.

Padyshim, ky artist dixhital jo vetëm që u ndal në ndryshimin e ngjyrave, por gjithashtu u mor me detaje me të vërtetë interesante që kthehen në kohën e Golf GTI origjinale, por gjithashtu bëjnë një lidhje me të ardhmen sportive me detaje me ID të ri GTX.

Gjithashtu, është e vështirë të mos vëresh se në të njëjtën kohë ky dizajn ka të bëjë qartë me Hondan, një veturë elektrike e qytetit që është në shitje për një kohë të gjatë dhe konsiderohet si një nga veturat më inovative të sotme që sjell një dizajn shumë tërheqës me elemente retro.

Gjithsesi, ne jemi të bindur që Mk1 VW Golf GTX është i vërtetë, ai ndoshta do ta gjente rrugën për shumë klientë, veçanërisht nëse do të kishte në dispozicion 295 kuaj fuqi elektrike aq sa do të kishte ID i ri GTX.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Arjola Demiri rrëfen historinë rrëqethëse kur abortoi binjakë: I thash mjekut aman mi hiq

Arjola Demiri rrëfen historinë rrëqethëse kur abortoi binjakë: I thash mjekut aman mi hiq

Vëmendje e veçantë për të moshuarit

Vëmendje e veçantë për të moshuarit

Taksistët e komunës tonë, përkrahës të ndryshimit!

Taksistët e komunës tonë, përkrahës të ndryshimit!

Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

Barazi për të gjitha komunitetet

Barazi për të gjitha komunitetet

Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Ofertat më të reja në Conad Kosova, Super zbritje deri në -50%

Ofertat më të reja në Conad Kosova, Super zbritje deri në -50%

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Vlora Çitaku në Prizren:Prizrenasit kanë nevojë për një menaxher të suksesshëm si Shaqir Totaj

Vlora Çitaku në Prizren:Prizrenasit kanë nevojë për një menaxher të suksesshëm si Shaqir Totaj

Vizoni dhe idetë e përbashkëta, i paraprijnë bashkëpunimit me “Listën Guxo”

Vizoni dhe idetë e përbashkëta, i paraprijnë bashkëpunimit me “Listën Guxo”

“Reshat Ymeri” konfirmon besimin për Lëvizjen VETËVENDOSJE!

“Reshat Ymeri” konfirmon besimin për Lëvizjen VETËVENDOSJE!

Alban Hyseni: Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit

Alban Hyseni: Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit