Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

17.09.2021 09:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Zarife Imeri, 23-vjeçarja nga Drenasi ka vdekur sot, dy ditë pasi që ishte imunizuar me vaksinën Pfizer.

Njëri nga familjarët e saj, Haxhi Xhemajli i cili ka reaguar me anë të një postimi në ‘Facebook’ duke thënë se vaksina është shkaktari i vdekjes së mbesës së saj, ka dhënë edhe detajet për emisionin DIREKT në ATV.

“Dje gjatë ditës ka pasur humbje të vetëdijes edhe e kanë dërgu në QKUK, pasi i ka marrë trajtimet mjekësore i kanë dhënë edhe disa doza të gjakut. Dyshimet e mija dhe të familjarëve që ka ardhur deri të vdekja për shkak të vaksinës kanë qenë se pasi i kemi pa dokumentet, ishin shumë të paqartë dhe ne nuk i përkasim mjekësisë, nuk i kishim disa gjëra të qarta por aty e shihnim se vdekja ka qenë e natyrshme pra kjo thuhej në raportin e mjekut. Derisa burimet e vëllait të Zarifes i kanë thënë se ka pasur gjakderdhje të brendshme dhe na dyshimet i kemi pas që edhe i kanë dhënë gjak edhe ka pas gjakderdhje dhe vaksinën e ka marrë para 48 orëve, shkaktari është vaksina sepse ajo ka qenë në gjendje të mirë përveç në 2017 që ka pas një intervenim,”– tha Xhemajli.

Ai gjithashtu tha se do të kërkojnë super ekspertizë ligjore lidhur me këtë rast.

“Shpresojmë që Instituti i Mjekësisë Ligjore të bëjë një raport të panashëm por pavarvsisht kësaj ne do të kontaktojmë me prokurorin dhe do të kërkojmë një super ekspetizë lidhur me këtë rast,”– shtoi ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Donika Gërvalla thyen heshtjen për rezultatin e zgjedhjeve, thotë se VV nuk ka pësuar rënie

Donika Gërvalla thyen heshtjen për rezultatin e zgjedhjeve, thotë se VV nuk ka pësuar rënie

Haradinaj, qeverisë: O dilni prej kësaj logjike të budallës se doni me e marrë në qafë një vend

Haradinaj, qeverisë: O dilni prej kësaj logjike të budallës se doni me e marrë në qafë një vend

O u kënaqëm krejt”, “Hiç rrugën mos t’ma shtron”: Festë euforike në Skenderaj pas fitores së PDK’së

O u kënaqëm krejt”, “Hiç rrugën mos t’ma shtron”: Festë euforike në Skenderaj pas fitores së PDK’së

Numërohen 100% e votave në Gjilan, ky është rezultati

Numërohen 100% e votave në Gjilan, ky është rezultati

Bekim Jashari ankohet për vjedhje votash, thotë se ka dërguar 10 ankesa në PZAP

Bekim Jashari ankohet për vjedhje votash, thotë se ka dërguar 10 ankesa në PZAP

Borrell fton Kurtin e Vuçiqin t’i kthehen dialogut

Borrell fton Kurtin e Vuçiqin t’i kthehen dialogut

Haradinaj për rezultatin e VV-së në zgjedhje: Mos qofsh në lëkurën e Kurtit

Haradinaj për rezultatin e VV-së në zgjedhje: Mos qofsh në lëkurën e Kurtit

Bartësi i listës së PD-së në Mitrovicë tallet me Agim Bahtirin: Me u kap dorë për dore po u rrezojshe vetë

Bartësi i listës së PD-së në Mitrovicë tallet me Agim Bahtirin: Me u kap dorë për dore po u rrezojshe vetë

“Europa goditet nga çmime rekord të larta të energjisë”

“Europa goditet nga çmime rekord të larta të energjisë”

Quni flet për balotazhin në Prizren, tregon se me kë do bënte koalicion

Quni flet për balotazhin në Prizren, tregon se me kë do bënte koalicion

Krasniqi për Aliun: Model i qeverisjes së përgjegjshme që PDK-ja do t’ua ofrojë qytetarëve kudo nëpër Kosovë

Krasniqi për Aliun: Model i qeverisjes së përgjegjshme që PDK-ja do t’ua ofrojë qytetarëve kudo nëpër Kosovë

Momenti i sulmit ndaj menaxhmentit të Trepçës (VIDEO)

Momenti i sulmit ndaj menaxhmentit të Trepçës (VIDEO)

1.5 milion vaksina të administruara në Kosovë, MSH: Asgjë nuk ka mbaruar akoma

1.5 milion vaksina të administruara në Kosovë, MSH: Asgjë nuk ka mbaruar akoma

Mustafa: Zgjedhjet e djeshme e përmbytën mitin e referendumit të proklamuar nga Albini e Vjosa

Mustafa: Zgjedhjet e djeshme e përmbytën mitin e referendumit të proklamuar nga Albini e Vjosa

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë kanë cenuar garën në komunat e banuara me serbë

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë kanë cenuar garën në komunat e banuara me serbë

Boiken Abazi jep dorëheqje nga pozita që mbante në Vetëvendosje

Boiken Abazi jep dorëheqje nga pozita që mbante në Vetëvendosje