Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

29.11.2021 13:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Të shtunën në mëngjes, droni “Wing Loong-10” i prodhuar nga Kina kreu vëzhgime bashkëpunuese mbi sistemet e reve mbi oqean, shpërndarjen e profilit të temperaturës e lagështisë, fushat e erës sipërfaqësore dhe faktorë të tjerë meteorologjikë, bëri të ditur Korporata e Industrisë së Aviacionit të Kinës, prodhuesja kryesor i avionëve në vend.

Gjatë tërë misionit, të gjitha sistemet e dronit “Wing Loong-10” ishin në gjendje të mirë me të gjitha ngarkesat funksionuan mirë, bëri të ditur Korporata.

“Wing Loong-10” është një model dronësh të lartësive të mëdha dhe me shpejtësi të lartë. Ai ka sisteme të besueshme e funksionim të sigurt, të përshtatshëm e efikas, çka i mundësojnë të përmbushë kërkesat e ndryshme nga klientët.

Ky mision është një hap i ri përpara i Kinës për të ndërtuar një sistem vëzhgimi ajror me dronët si element kryesor. Ndërkohë, ai hedh themele për përdorimin detar dhe parandalimin e zbutjen e fatkeqësive dhe ofron mjete teknike të reja dhe të sakta për shërbimet globale meteorologjike, tha Korporata e Industrisë së Aviacionit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta