Dëshmorët do jenë të qet kur liria ka kuptimin e saj, kur synimet e tyre ralizohen!

14.03.2022 20:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dëshmorët do jenë të qet kur liria ka kuptimin e saj, kur synimet e tyre ralizohen!

Nga Bedri Llapashtica

Te nderuara Familje të Dëshmorve, të nderuar invalid dhe veterant të Ushtris çlirimtare Kombëtare, te nderuar te pranishëm!

Sa më shumë që po kalon koha nga fillimi i luftës së UCK-re aq më shumë po kuptohet vlera e saj.

Aq më shumë po kuptohet vlera e atyre që dhan jetën dhe u sakrifikuan në këtë luftë.
Të nderuar të pranishëm!

Deri sa sotë, bota po perballët me një padrejtsi në luftën agresive te Rusis ne Ukrain, bashkluftaret tanë të Ushtris Çlirimtare të Kosovës po perballën padrejtsishtë më Gjykaten Speciale ne Hagë.

Bashkëluftetarët tan po vuajnë denime në burgjet e ndryshme ketu ne Maqedonin e Veriut, kemi rastin e Grupit te Kumanovës për të cilët kerkojmë hetim nderkombëtar dhe lirim nga akuzat e veshura.
Kemi rastin e Bashkëluftetarve në rastin e Brodecit ku kerkojmë rigjykim dhe lirimin e tyre.

Shumë Bashkëluftetarë tanë ju veshen akuza te pa drejta, andaj nuk munden të jemi te qetë perballë këtyre padrejtsive.

Nuk mundët te jenë i qet shpirti i Dëshmorve në amshum kur ka padrejtsi ndaj Bashkëluftetarve te tyre.

Dëshmorët do jen të qet kur liria ka kuptimin e saj, kur synimet e tyre ralizohën për te cilen dhan jeten!

Lavdi te gjithe atyre qe dhan jetë dhe krenari Kombit.
Faleminderit!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Lufta në Ukrainë përçan në mënyrë të rrezikshme Ballkanin Perëndimor

Lufta në Ukrainë përçan në mënyrë të rrezikshme Ballkanin Perëndimor

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit