Dembele: Zgjodha Dortmund prej Tuchel

E publikuar: 06/09/2016 12:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

barca_1473140054-8843678

dembele58x370Eshtë një nga talentet më premtues europianë dhe gjatë merkatos së verës zgjodhi të transferohej te Borussia Dortmund. Në një intervistë për mediat gjermane, Ousmane Dembele shpjegoi zgjedhjen e tij. 19-vjeçari deklaroi se u bind nga Thomas Tuchel dhe Aubameyang, por sidomos nga trajneri që pati një ndikim të madh në vendimin e tij. Sulmuesi shtoi më tej se është i lumtur për zgjedhjen e tij dhe se ndihet krenar që ndodhet te Borussia Dortmund.