Deda: Zgjedhjet në Drenas, fundi i politikës klienteliste

E publikuar: 05/12/2016 14:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Deputeti Ilir Deda po konsideron se rezultati i rundit të parë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Drenas, tregon se ka ardhur fundi i bastioneve politike në Kosovë.
Ai ka shfaqur mbështetje edhe për kandidatin e NISMA’s, Isa Xhemajlaj që garon në balotazh me Ramiz Lladr

Ai ka shfaqur mbështetje edhe për kandidatin e NISMA’s, Isa Xhemajlaj që garon në balotazh me Ramiz Lladrovcin e PDK’së, duke folur se sa i rëndësishëm është ndryshimi në këtë komunë, në votimet e janarit 2017.

“Zgjedhjet në Drenas janë fillimi i fundit të monopoleve e bastioneve politike në Kosovë. Vetëdijësimi në rritje i qytetarëve e zhbën politikën klienteliste. Demokratizimi që filloi në Drenicë është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe duhet të rezultojë me ndryshim e kryetar të ri në janar 2017. Urime Isa Xhemajlajt dhe Xhavit Drenorit në suksesin e arritur”, ka shkruar Dedaj në facebook

Ndryshe, ish-deputeti i VV’së, Ilir Deda, së fundi, bashkë me kryetaren e Gjakovës Mimoza Kusari-Lila janë duke formuar një grupin të ri politik, pasi edhe kjo e fundit është larguar nga AKR’ja. /GazetaExpress/.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!