Zgjedhjet 2017
Taksa do të zëvendësohet me reciprocitet politik, ekonomik dhe tregtar
Kurti: Më mirë të mbyllet çështja e qeverisë para se të hapet çështja e presidentit
Asociacioni po zvarritet për finalen e dialogut
Haradinaj: Ardian Gjini i duhuri për Gjakovën
Albin Kurti: Në Gjilan është trashur pushteti dhe është rrudhur komuna
Nisma thotë se do t’ia kthejë dinjitetin Gjakovës
Abrashi: Problemet e Prishtinës janë të zgjidhshme, vetëm duhet vullnet
Kurteshi: Nuk bashkëpunojmë me PAN-in, por s’i nënshtrohemi as LDK-së
Pacolli, edhe nën shoqërinë e familjes, siguron elektoratin për mos-lëkundje ndaj koalicionit
Analistët: LDK nuk shkon me PDK-në – ftesa e Vetëvendosjes, bujare
Ambasadori amerikan takon Albin Kurtin, Shpend Ahmetin dhe Visar Ymerin
Kadri Veseli rekord votash në Skenderaj, ja kush renditet pas tij
Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës
AKR-ja me koalicion mbeti larg në dy komunat që i kishte fituar në zgjedhjet lokale
Albin Kurti politikani më i votuar në Kosovë
Kanë mbetur pa u numëruar vetëm edhe tri vendvotime
Ekskluzive: Disa nga emrat e kandidatëve të AAK-së që kanë siguruar votat për tu bërë deputetë
Në 50 kuti votimi nuk përputhen të dhënat – do të zhvillohen hetime
KQZ numëron 99,64% të votave, këto janë rezultatet
Lunaçek kërkon formimin e shpejt të qeverisë në frymën evropiane
Rruga drejt formimit të Qeverisë së re të Kosovës
Rritja gjigande e Vetëvendosjes (Foto)
Cila do të jetë më e madhe: PDK-ja apo Vetëvendosje?
Nënkryetari i AKR-së, Bahtiri: Në asnjë formë dhe me asnjë çmim nuk hyjmë në koalicion me PDK-në
The Guardian: ‘Vetëvendosje’ përfaqëson shpresën për qytetarët e Kosovës
SHBA përkrah këdo që mund të formojë qeveri pas zgjedhjeve të 11 qershorit
KQZ-së i zhduken qindra fletëvotime!
Kush sa vende mund të ketë në Kuvendin e Kosovës
LDK ka fituar vetëm në këto katër qytete
Avdullah Hoti: Rrugëtim i Jashtëzakonshëm për Tri Javë
Si dështoi Isa Mustafa edhe në provën e katërt me LDK’në?
Blerand Stavileci: PDK i fitoi Zgjedhjet
PDK shpall fitoren e “Fillimit të ri”
Exit Poll i Klanit: 1. PDK-AAK-NISMA 2. Vetëvendosje 3. LDK-AKR
Mbyllen të gjitha qendrat e votimeve, nis numërimi i votave
Vjedhje të votave në Fushë Kosovë? (Foto)
Ndërpritet votimi në Vajnikë të Skenderajt
Numri i votuesve deri më tani, mbi gjysmë milioni
Sa votues dolën në vitet 2010 dhe 2014 deri në orën 15:00 e sa tani?
Ja në cilën komunë po votohet më së shumti
KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 27,83 për qind e qytetarëve
DnV: Rritet numri i daljes së votuesve – deri në 12 kanë votuar 13 për qind e qytetarëve
BBC: Ekonomia e dobët, çështja kryesore e zgjedhjeve në Kosovë
30 autobusë me votues kanë hyrë nga Serbia në Kosovë
Në Drenicë shumë pak votues!
Shefi i OSBE-së Brathu në veri të Mitrovicës: Zgjedhjet po shkojnë mirë
Ky është linku ku mund të njoftoheni rreth rezultateve të daljes së qytetarëve në zgjedhje
Policia deklarohet për paralajmërimin e ardhjes së 150 autobusëve nga Beogradi në Kosovë
Daka: Deri në orën 11, votuan 8.5 për qind e qytetarëve
[TABS_R id=314738]
TË FUNDIT