Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

02.01.2021 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Vlera e bitcoin arriti një nivel rekord sot, pasi valuta digjitale tejkaloi shifrën prej 30.000 dollarësh për herë të parë.

Vetëm disa javë më parë, bitcoin arriti në 20.000 dollarë për herë të parë.

Bitcoin është katërfishuar në vlerë mes një pandemie globale të virusit korona këtë vit, raporton BBC.

Vlera e bitcoin u ngrit 300 për qind në vitin 2020 dhe vetëm në muajin e kaluar ajo u rrit 50 për qind.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


30 ditë paraburgim për kontrabandim me migrantët sirianë

30 ditë paraburgim për kontrabandim me migrantët sirianë

Haziri: Fluidi ka ndërtuar perandori të prodhimit në Kosovë e rajon

Haziri: Fluidi ka ndërtuar perandori të prodhimit në Kosovë e rajon

Pensionistët duan ndryshim të politikave pas 17 tetorit!

Pensionistët duan ndryshim të politikave pas 17 tetorit!

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

Osmani takon Borrellin: Kosova ka zbatuar marrëveshjen për targat, BE të gjykojë Serbinë

Osmani takon Borrellin: Kosova ka zbatuar marrëveshjen për targat, BE të gjykojë Serbinë

Konjufca takon Nikollën: Jemi një komb e dy shtete

Konjufca takon Nikollën: Jemi një komb e dy shtete

Investimet nga diaspora, shembull për zhvillimin ekonomik

Investimet nga diaspora, shembull për zhvillimin ekonomik

SBASHK-u thotë se mësimi duhet të fillojë të hënën

SBASHK-u thotë se mësimi duhet të fillojë të hënën

Kurti: Borrell e Lajçak kërkuan takim në Bruksel, ne ishim të gatshëm, Beogradi refuzoi

Kurti: Borrell e Lajçak kërkuan takim në Bruksel, ne ishim të gatshëm, Beogradi refuzoi

Hoxhaj mirëpret vendimin për reciprocitet: Të mos kemi dallime politike përballë Serbisë

Hoxhaj mirëpret vendimin për reciprocitet: Të mos kemi dallime politike përballë Serbisë

Komisioneri për Zgjerim i BE-së: Veprimet e njëanshme nuk janë zgjidhje, palët t’i kthehen dialogut

Komisioneri për Zgjerim i BE-së: Veprimet e njëanshme nuk janë zgjidhje, palët t’i kthehen dialogut

Me 260 mijë nënshkrime, zviceranët kundërshtojnë testet me pagesë

Me 260 mijë nënshkrime, zviceranët kundërshtojnë testet me pagesë

730 mijë € për pagesën e specializantëve ndahen nga Qeveria

730 mijë € për pagesën e specializantëve ndahen nga Qeveria

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

Ish anëtari i Partisë Socialiste të Shqipërisë krahason policët e Kosovës me ushtrinë e Millosheviçit

Ish anëtari i Partisë Socialiste të Shqipërisë krahason policët e Kosovës me ushtrinë e Millosheviçit

E dhimbshme: Babai mitrovicas do t’ia dhurojë veshkën djalit, por duhen 23 mijë euro

E dhimbshme: Babai mitrovicas do t’ia dhurojë veshkën djalit, por duhen 23 mijë euro