Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

13.10.2020 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

Kompania Apple sonte prezantoi një seri të re të modeleve iPhone 12, si dhe disa pajisje të tjera.

Iphone 12 mbështet rrjetin super të shpejtë 5G, ka ekran 6,1 inç dhe ngjason me Iphone 5, por me skaje të drejta.

Ai do të shitet me një çmim prej 677 euro, dhe versioni i tij mini 5.4 inç do të ketë çmim 593 euro.

Iphone 12, cilindo që zgjidhni, do të zgjasë më shumë për nga ana e baterisë, gjë që është më shumë se një lajm i mirë.

Apple prezantoi pesë iPhone të ri këtë vit: SE, 12, 12 mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max, gjë e cila nuk ka ndodhur kurrë.

Modelet e reja të iPhone mbështesin një rrjet pa tela 5G super të shpejtë, ndërsa disa telefona rivalë Android mbështesin vetëm versione me frekuencë më të ulët të rrjetit 5G. Këto modele kanë një xham mbrojtës qeramike, rezistuese ndaj thyerjes në rast të rënies.

Apple gjithashtu njoftoi se altoparlantët inteligjentë “HomePod mini” në të bardhë dhe gri do të jenë në shitje nga 16 nëntor, me një çmim prej 84 euro.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë