Allegri: Interi luajti mirë, ne bëmë paraqitje të jashtëzakonshme  

29.04.2018 02:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Allegri: Interi luajti mirë, ne bëmë paraqitje të jashtëzakonshme  

Massimiliano Allegri ka folur pas fitores së madhe ndaj Interit në udhëtim në derbin e Italisë i njohur ndryshe si Derby d’Italia.

Juventusi ka arritur të marr një fitore të madhe ndaj Interi, duke u rikthyer nga disavantazhi prej 2-1, për të fituar në fund 2-3 dhe kjo fitore e ka lumturuar Allegrin.

“Ishte një mbrëmje e mrekullueshme e futbollit mes dy ekipeve që duhej të fitonin dhe provuan me të gjitha”, ka thënë fillimisht Allegri për Mediaset Premium.

“Ne ishim agresiv dhe luajtëm mirë gjatë pjesës së parë, por ne ramë në gjumë në zhveshtore dhe përfunduam duke u zvarritur”.

Juventusi mori një fitore që i lë ende favorit për titull (Getty Images)

“Interi ka luajtur mirë, por u lodh në fund, u shkatërrua fizikisht dhe morëm avantazhin. Është një hap tjetër drejt Scudettos, edhe pse mbetet shumë e vështirë”.

“Asgjë nuk është e sigurt në futboll. E dija se do të ishte e vështirë dhe në katër raundet e fundit ka gjithmonë më shumë presion se kur luani në shtator”.

“Edhe një skuadër me forcë të madhe mendore do të ketë momente ku ata humbin besimin. Për fat të mirë, djemtë e kanë gjetur përsëri dhe e kemi kthyer atë”.

“Fitorja ndaj Interit do të bëjë një ndryshim të madh në garën e Scudettos. Është shumë e vështirë për të fituar në San Siro dhe djemtë bënë një performancë të jashtëzakonshme”, përfundoi italiani. /Telegrafi/  

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”