Shqipëria e Serbia nikoqire të Evropianit, Bylbyl Sokoli: Nuk tregoheni më evropianë duke injoruar realitetin dhe historinë

E publikuar: 10/05/2024 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Shqipëria dhe Serbia e kanë dorëzuar kandidaturën për organizimin e Euro 2027 për grupmoshat U21.

E për këtë çështje ka reaguar trajneri i njohur kosovar, që aktualisht drejton skuadrën e Dinamos nga Ferizaj, Bylbyl Sokoli.

Ai e kritikoi këtë vendim të Federatës Shqiptare të Futbollit duke thënë se nuk tregoheni më evropianë e më të emancipuar nëse injorohet realiteti në rajon dhe historia.

Reagimi i plotë: