Acer zbuloi dy telefona të rinj inteligjentë

30.08.2015 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Acer zbuloi dy telefona të rinj inteligjentë

Kompania amerikane Acer prezantoi dy telefona të rinj buxhetorë, Liquid Jade Z dhe Liquid Z410. Acer Liquid Jade Z është më i mirë nga dy telefonat e rinj të Acer-it. Ai ka ekran 5 inç me rezolucion 720×1280 pikselë dhe fuqizohet nga procesori MediaTek MT6732 me katër bërthama me shpejtësi 1.5GHz. Kamera kryesore e tij është 13 megapikselë, ndërsa kamera ballore është 5 megapikselë. Telefoni fuqizohet nga një bateri me kapacitet 2300mAh.

Sa i përket memories, telefoni ofrohet në dy versione. Njëri version ka 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, ndërsa tjetri ka 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme. Sa i përket softuerit, Acer Liquid Jade Z operon me sistemin Android 4.4 KitKat. Ky telefon kushton 229 dollarë për versionin me 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, dhe 249 dollarë për versionin me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme.

Telefoni i dytë është Acer Liquid Z410, i cili ofron specifika me parametra mesatarë dhe ka një çmim të arsyeshëm. Liquid Z410 ka ekran 4.5 inç me rezolucion 540×960 pikselë. Ai fuqizohet nga procesori MediaTek MT6732M me katër bërthama me shpejtësi 1.3GHz. Ashtu si Acer Liquid Z, edhe ky telefon vjen në dy versione të ndryshme sa i përket memories. Njëri version ka 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, dhe kushton 129 dollarë. Ndërsa versioni tjetër ka 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme, dhe kushton 149 dollarë.

Veçori të tjera të tij janë edhe kamera kryesore 5 megapikselë, kamera dytësore 2 megapikselë dhe bateri me kapacitet 2000mAh. Sa i përket softuerit, edhe Acer Liquid Z410 operon me sistemin Android 4.4 KitKat.

Acer Liquid Jade Z është hedhur në treg, ndërsa telefoni tjetër do të hidhet në muajin shtator.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hiqni dorë nga bisedat private në “Messenger”, ja pse

Hiqni dorë nga bisedat private në “Messenger”, ja pse

Jeff Bezos largohet nga drejtimi i Amazon: Si e nisi dhe pse po e lë gjigandin e shitjes online

Jeff Bezos largohet nga drejtimi i Amazon: Si e nisi dhe pse po e lë gjigandin e shitjes online

Si të filloni një blog tuajin!

Si të filloni një blog tuajin!

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta mbushur telefonin

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta mbushur telefonin

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Si filloi Mark Cuban me vetëm 60 dollarë dhe përfundoi një miliarder

Si filloi Mark Cuban me vetëm 60 dollarë dhe përfundoi një miliarder

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë