A i ka çu duart prej ShBA-së kjo qeveri?

E publikuar: 04/09/2021 13:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Nga Dardan Islami

Ti bishtnohesh SHBA-ve per gazjellsin ne kete kohe kur Amerika eshte ne halle te veta, kur Mali i Zi po vlon nga provokimet dhe ndikimi malinj i Serbise dhe Rusise, mua si analist shumëvjeçar nuk me len me besu tjeter, perveç se kjo qeveri i ka qu durt prej SHBA-ve, dhe po shikon me u kap ne krahun tjeter, krejt kjo ne emer te popullit, e legjitimuar me 52% para 6 muje!Kta nuk jane trima, kta ikin nga ballfaqimet ne TV, kta jane kapriçioz te frustruar te cileve SHBA nuk ju besoi nga minuti i pare dhe si rezultat i kemi raportet e ftofta!Kta prap kan me ik, por pasojat e rikapjes se shtetit dhe paralizimit te tij do te mbeten njolla te politikes se jashtme, per cilat nuk eshte ekskluzivisht fajtore qeveria e sotme, por eshte fajtore krysore se na premtoi se do ta forcoje poziten e republikes, por ajo vetem e dobsoi ate!

Pra ose jane komplet idiota te pa pregaditun per me u ballafaqu me temat, ose jane ne nje vije me Rusine per çfardo arsye, por une nuk po muj me gjet spjegim tjeter?