Burri i zhveshur del me shpatë në Londër, kalimtarët tentojnë ta çarmatosin – video

31.08.2020 19:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Burri i zhveshur del me shpatë në Londër, kalimtarët tentojnë ta çarmatosin – video

Një burrë gjysmë i zhveshur është regjistruar sot në video teksa kërcënonte me një shpatë gjigande në një rrugë në jug të Londrës, ndërsa disa kalimtarë të guximshëm tentuan me hezitim ta çarmatosnin, por pa sukses.

Në pamje shihen një burrë dhe një grua që përpiqen të flasim me njeriun e trazuar pranë supermarketit në zonën jugore ‘Elephant and Castle’, ku ka gjithashtu një komunitet të konsiderueshëm shqiptar.

Teksa ata përpiqeshin të arsyetonin me burrin, një grup të rinjsh tentuan tinëz t’i marrin armën e ftohtë personit, por u detyruan të largohen duke vrapuar kur ai ndjeu ndërhyrjen nga prapa.

Dyshja që po i fliste shihet që i lutet të mos i ndjekë të rinjtë e larguar. Dëshmitari okular Ryan Harris, tha se kishte dëgjuar zhurmë në rrugë, dhe pa nga dritarja burrin thuajse të zhveshur me shpatë.

“Zhurma nga rruga po bëhej gjithnjë e më e madhe nga rruga dhe pamë burrin e zhveshur që kishte një teh të gjatë e të hollë. Nuk dukej se ishte agresiv por vetëm sikur dëshironte të frikësonte dikë, mënyra sesi e mbante shpatën nga prapa tregonte që nuk ishte kërcënues drejtpërdrejt”, tha ai.

Dëshmitarët thanë se më vonë erdhi policia dhe njeriu nuk i rezistoi arrestimit./tch

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Ministrja Haxhiu raporton para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane

Ministrja Haxhiu raporton para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane

FFK nuk e shkarkon Eroll Salihun, vazhdon punën me Agim Ademin

FFK nuk e shkarkon Eroll Salihun, vazhdon punën me Agim Ademin

Lulzim Basha rizgjidhet kryetar i PD-së

Lulzim Basha rizgjidhet kryetar i PD-së

Kjo grua nga Ferizaj është zhdukur, nëse dini diçka për të lajmërojeni policinë

Kjo grua nga Ferizaj është zhdukur, nëse dini diçka për të lajmërojeni policinë

OAK: Të ketë menaxhim më të mirë të parasë dhe pronës publike

OAK: Të ketë menaxhim më të mirë të parasë dhe pronës publike

Harris Kelmendi përjashtohet nga puna, flet avokati i tij

Harris Kelmendi përjashtohet nga puna, flet avokati i tij

Enca Haxhiu me Beart Rexhepin në të njëjtin hotel?

Enca Haxhiu me Beart Rexhepin në të njëjtin hotel?

Latifi për Gjykatën Speciale: Të mos lejojmë që UÇK-ja të hidhet në ankand e të tregtohet me të

Latifi për Gjykatën Speciale: Të mos lejojmë që UÇK-ja të hidhet në ankand e të tregtohet me të

Tash e tri ditë nuk është në shtëpi, babai e raporton të zhdukur vajzën

Tash e tri ditë nuk është në shtëpi, babai e raporton të zhdukur vajzën

Vdes aktori i njohur

Vdes aktori i njohur

Skoci – Çeki, ndeshja e parë e ditës së sotme në EURO 202

Skoci – Çeki, ndeshja e parë e ditës së sotme në EURO 202

Mevlani: Do të zgjidhja prapë Ledjanën përpara Antonelës

Mevlani: Do të zgjidhja prapë Ledjanën përpara Antonelës

Barcelona synon transferimin e De Ligt

Barcelona synon transferimin e De Ligt

Eriksen: Faleminderit të gjithëve, nuk do të dorëzohem

Eriksen: Faleminderit të gjithëve, nuk do të dorëzohem