40 të vrarë dhe mbi 100 të plagosur nga sulmi në Rusi

E publikuar: 22/03/2024 20:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Të paktën 40 persona u vranë dhe më shumë se 100 u plagosën pasi sulmuesit e armatosur hapën zjarr brenda një kompleksi të koncerteve popullore pranë Moskës, sipas informacioneve paraprake nga Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi, raportoi media shtetërore TASS, përcjell CNN.

Ndërkohë, Rusia 24 raporton se çatia e vendit të koncerteve Crocus City Hall, ku u shpalos sulmi, është shembur pjesërisht.