Konjufca: Hoti nisi ‘t’i bie fyellit’ pasi Thaçi tha se Zajednica është e rrezikshme

Konjufca: Hoti nisi ‘t’i bie fyellit’ pasi Thaçi tha se Zajednica është e rrezikshme

Anëtarë i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka akuzuar kryeministrin Avdullah Hoti për qëndrime [...]

Lushtaku: Shumica e vrasjeve pas lufte janë kryer nga shërbimet serbe

Lushtaku: Shumica e vrasjeve pas lufte janë kryer nga shërbimet serbe

Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku ka thënë se një pjesë e madhe vrasjeve të pasluftës [...]

Sami Lushtaku: UÇK s’ka vrarë civilë serbë, Specialja është politike

Sami Lushtaku: UÇK s’ka vrarë civilë serbë, Specialja është politike

Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës Sami Lushtaku ka thënë se UÇK gjatë luftës së [...]

Konjufca: Kjo që po ndodh, pasojë e politikës – Hoti t’i drejtohet Speciales

Konjufca: Kjo që po ndodh, pasojë e politikës – Hoti t’i drejtohet Speciales

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka folur për formimin e Gjykatës Speciale [...]

Për 21 vite, më shumë shqiptarë sesa serbë të dënuar për krime lufte

Për 21 vite, më shumë shqiptarë sesa serbë të dënuar për krime lufte

21 vjet pas luftës së vitit 1999 në Kosovë, drejtësia vendore dhe ajo ndërkombëtare ende [...]

Drecun: Serbia ia dha Speciales strukturën e UÇK-së

Drecun: Serbia ia dha Speciales strukturën e UÇK-së

Kryetari i Komitetit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun thotë se Serbia [...]

Publikohen dokumente sekrete sovjetike për bazën në Hënë: Ja pse programi u anulua përfundimisht

Publikohen dokumente sekrete sovjetike për bazën në Hënë: Ja pse programi u anulua përfundimisht

Agjencia ruse Roscosmos ka botuar 46 dokumente, si dhe foto, ilustrime dhe video-kronika të programit [...]

Njerëzit me apnea dhe gërhitje kanë tre herë më shumë gjasa të vdesin nga korona

Njerëzit me apnea dhe gërhitje kanë tre herë më shumë gjasa të vdesin nga korona

Një studim i ri, i botuar në Sleep Medicine Review, zbuloi se njerëzit që gërhijnë [...]

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk mund të jetë temë e dialogut Kosovë – Serbi

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk mund të jetë temë e dialogut Kosovë – Serbi

Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës, tha se Mitrovica nuk do të mund dhe [...]

​Gashi: Nuk e pranoj Specialen, ftesat t’i bëjnë me shkrim dhe jo me telefon

​Gashi: Nuk e pranoj Specialen, ftesat t’i bëjnë me shkrim dhe jo me telefon

Avokati i OVL të UÇK-së Tomë Gashi është ftuar sot nga EULEX që të lajmërohet [...]

Hoxhaj: Qeveria Hoti ka filluar lodhët, po vazhdon lodhët dhe 100 ditëshi i saj është i lodhët

Hoxhaj: Qeveria Hoti ka filluar lodhët, po vazhdon lodhët dhe 100 ditëshi i saj është i lodhët

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në [...]

Maqedonia e Veriut ndan nga 100 euro për pensionistët

Maqedonia e Veriut ndan nga 100 euro për pensionistët

Në kuadër të masave të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të amortizuar goditjen që [...]

Aheng dhe gjuajtje me armë zjarri në Prapashticë, arrestohen pesë persona

Aheng dhe gjuajtje me armë zjarri në Prapashticë, arrestohen pesë persona

olicia ka arrestuar organizatorin e një ahengu familjar në fshatin Prapashticë të Prishtinës e po [...]

Policia e Kosovës bastis 12 lokacione brenda ditës

Policia e Kosovës bastis 12 lokacione brenda ditës

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ngritur 103 aktakuza kundër [...]

Lajm i mirë: Edhe sot asnjë i vdekur nga Covid 19

Lajm i mirë: Edhe sot asnjë i vdekur nga Covid 19

Kosova as sot nuk ka shënuar asnjë viktimë si pasojë e infektimit me Cobid 19. Kjo [...]

Lumezi priti në takim ambasadorin zviceran, vlerësohet bashkëpunimi i deritanishëm

Lumezi priti në takim ambasadorin zviceran, vlerësohet bashkëpunimi i deritanishëm

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim njoftues Ambasadorin e ri të Zvicrës [...]

Gjykata Themelore në Prishtinë shpallet gjykata më transparente në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë shpallet gjykata më transparente në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë është shpallur Gjykata më transparente në Kosovë, nga programi i USAID-it [...]

Alexander de Croo, kryeministër i ri i Belgjikës

Alexander de Croo, kryeministër i ri i Belgjikës

Liberali flamand, Alexander De Croo, do të jetë kryeministri i ri belg që do të [...]

Gjeneva e Zvicrës thyen rekorde, e bën pagën minimale më të lartën në botë

Gjeneva e Zvicrës thyen rekorde, e bën pagën minimale më të lartën në botë

Gjeneva pritet të rrisë pagën minimale në vend në rreth 3800 euro, që raportohet të [...]

A do t’u lejohet hyrja kosovarëve në shtetet e BE’së nga 1 tetori?

A do t’u lejohet hyrja kosovarëve në shtetet e BE’së nga 1 tetori?

Në një takim që po mbahet aktualisht në Bruksel do të vendoset nëse qytetarët nga [...]

Thaçi dekoron Hamit dhe Halim Ngucatin me Urdhrin Heroi i Kosovës

Thaçi dekoron Hamit dhe Halim Ngucatin me Urdhrin Heroi i Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar Hamit dhe Halim Ngucatin me Urdhrin Heroi i [...]

Kurteshi: Koalicioni qeverisës, bashkë me PDK-në po zaptojnë të gjitha pozitat në institucionet publike

Kurteshi: Koalicioni qeverisës, bashkë me PDK-në po zaptojnë të gjitha pozitat në institucionet publike

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Sami Kurteshi ka thënë se gjatë [...]

Pse u mbyllën 12 parti, çfarë thotë KQZ

Pse u mbyllën 12 parti, çfarë thotë KQZ

12 subjekte politike janë mbyllur këtë vit për shkak se nuk i kanë kryer obligimet [...]

Memorandum për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

Memorandum për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

Me qëllim të ngritjes së nivelit të bashkëpunimit për procesin zgjedhor gjashtë institucione që kanë [...]

Ky është inspektori i Komunës së Prishtinës që u arrestua duke marrë ryshfet

Ky është inspektori i Komunës së Prishtinës që u arrestua duke marrë ryshfet

U arrestua deri sa po i kërkonte ryshfet 12 mijë euro një biznesmeni. Inspektori i nderimit [...]

Në Gjilan konfirmohet rënie e rasteve aktive dhe të të hospitalizuarve me COVID-19

Në Gjilan konfirmohet rënie e rasteve aktive dhe të të hospitalizuarve me COVID-19

Është mbajtur të mërkurën mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes [...]

Kraja: Të gjitha marrëveshjet janë koncesion që Kosova i bën Serbisë

Kraja: Të gjitha marrëveshjet janë koncesion që Kosova i bën Serbisë

Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, thotë se në dialogun [...]

Selmanaj: Kryeministri Hoti e merr bukën nga shtëpia dhe han në zyre

Selmanaj: Kryeministri Hoti e merr bukën nga shtëpia dhe han në zyre

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ka thënë se ai si zyrtar i lartë i shtetit ka edhe [...]

Degradon gjuha publike, Tomë Gashi e quan “kondom” Milaim Zekën

Degradon gjuha publike, Tomë Gashi e quan “kondom” Milaim Zekën

Avokati Tomë Gashi, ka lëshuar ofendime ndaj ish-deputetit Milaim Zeka. Gashi e quajti Zekën idiot, [...]

PSG tregon interesim për Rudigerin e Chelseat

PSG tregon interesim për Rudigerin e Chelseat

Pas Tottenham, spekulohet që skuadra kampione PSG është e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të [...]

Haziri tregon nëse do të jetë kandidat për president

Haziri tregon nëse do të jetë kandidat për president

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit [...]

Reus për Sanchon: Ai qëndron

Reus për Sanchon: Ai qëndron

Kapiteni i Borussia Dortmundit, Marco Reus u ka dhënë fund spekulimeve që bashkëlojtari Sancho do [...]

Avokati Gashi: Arrestimet nuk i kreu policia e EULEX-it

Avokati Gashi: Arrestimet nuk i kreu policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi thotë se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer [...]

Zafir Berisha pret dështimin e Gjykatës Speciale

Zafir Berisha pret dështimin e Gjykatës Speciale

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha ka folur për akuzat e Speciales ndaj ish-eprorit [...]

Haziri: Shqiptarët nuk kanë kryer krime lufte

Haziri: Shqiptarët nuk kanë kryer krime lufte

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lutfi Haziri ka folur rreth akuzave të Speciales [...]

Hoti: Nga java e ardhshme nisim shpërndarjen e 60 milionë eurove

Hoti: Nga java e ardhshme nisim shpërndarjen e 60 milionë eurove

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është [...]

Pse disa femra i duan partnerët e tyre, por jo edhe seksin

Pse disa femra i duan partnerët e tyre, por jo edhe seksin

Kur lind ky problem marrëdhënieje, pyetja kryesore që shumica e grave i bëjnë vetes është: [...]

Haradinaj-Stublla ankohet te Trump për Ivica Daçiqin

Haradinaj-Stublla ankohet te Trump për Ivica Daçiqin

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar sërish ndaj shkeljeve që Serbia po i [...]

Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat [...]

E dashura e re e Brad Pitt i ngjan një prej grave më të bukura në botë – foto

E dashura e re e Brad Pitt i ngjan një prej grave më të bukura në botë – foto

Nicole Poturalski u bë e famshme në botë për lidhjen e saj të pretenduar me [...]

Osmani: Kosova dhe Austria të angazhohen në intensifikim të bashkëpunimit multisektorial

Osmani: Kosova dhe Austria të angazhohen në intensifikim të bashkëpunimit multisektorial

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Austrisë në [...]

Probleme të shumta teknike para nisjes së vitit shkollor në Maqedoninë e Veriut

Probleme të shumta teknike para nisjes së vitit shkollor në Maqedoninë e Veriut

Dy ditë para fillimit të vitit të ri shkollor në Maqedoninë e Veriut, nxënësit dhe [...]

Takim mes ATK-së dhe gastronomëve

Takim mes ATK-së dhe gastronomëve

Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj, sot ka pritur në takim përfaqësuesit nga Shoqata [...]

Haradinaj para Gjykatës në Hagë: Nuk ju njoh, politikanët tanë na sollën këtu

Haradinaj para Gjykatës në Hagë: Nuk ju njoh, politikanët tanë na sollën këtu

Nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj para gjyqtarit të procedurës paraprake ka thënë se mandati i [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari