Arkitekti që dëshiron të ndërtojë qytetin me një milionë pemë

Arkitekti që dëshiron të ndërtojë qytetin me një milionë pemë

Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri dëshiron [...]

Forcat armene vrasin një familje pesë anëtarësh azerbajxhanase

Forcat armene vrasin një familje pesë anëtarësh azerbajxhanase

Pesë anëtarë të së njëjtës familje u vranë në bombardimet e forcave armene, njoftoi sot [...]

Gashi: Specialja në bashkëpunim me Serbinë po fabrikon provat kundër pjesëtarëve të UÇK-së

Gashi: Specialja në bashkëpunim me Serbinë po fabrikon provat kundër pjesëtarëve të UÇK-së

Avokati i OVL të UÇK-së Tomë Gashi është deklaruar pas arrestimit të Hysni Gucatit e [...]

Sindikalistët me kërkesa ndaj qeverisë për ruajtjen e vendeve të punës

Sindikalistët me kërkesa ndaj qeverisë për ruajtjen e vendeve të punës

Odat ekonomike në Maqedoninë e Veriut dhe Lidhja e Sindikatave kërkojnë që shteti të ndihmojë [...]

13.165 pacientë të shëruar nga Covid-19, 1.641 raste aktive

13.165 pacientë të shëruar nga Covid-19, 1.641 raste aktive

Nga 13 marsi kur edhe u shënuan raste e para me Covid-19, në Kosovë kanë [...]

UÇK është margaritar i qytetërimit evropian

UÇK është margaritar i qytetërimit evropian

Nga Faton Abdullahu UÇK- ja është vlerë e qytetërimit evropian. Në të vërtetë, UÇK-ja është margaritar [...]

Trump: Më mundin vetëm nëse ka parregullsi të mëdha

Trump: Më mundin vetëm nëse ka parregullsi të mëdha

Presidenti amerikan Donald Trump hodhi poshtë pretendimet se ai nuk do të pranonte një dorëzim [...]

Parashikimi i zymtë i OBSH-së për koronavirusin

Parashikimi i zymtë i OBSH-së për koronavirusin

Në mbarë botën, numri i viktimave nga koronavirusi mund të arrijë deri në 2 milionë, [...]

​Dybala dhe Morata të gatshëm për ballafaqimin me Romën

​Dybala dhe Morata të gatshëm për ballafaqimin me Romën

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala janë ftuar nga trajneri Andrea Pirlo për ballafaqimin e nesër [...]

Shqipëria e gatshme të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit me BE-në

Shqipëria e gatshme të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit me BE-në

Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është bërë kaq e sofistikuar dhe kaq e fuqishme sa [...]

Nagavci i reagon Mustafës: Mirë që edhe deklarativisht i hoqët vijat e kuqe për PDK-në

Nagavci i reagon Mustafës: Mirë që edhe deklarativisht i hoqët vijat e kuqe për PDK-në

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë për KosovaPress se tashmë kjo parti i ka [...]

Operohet infermieri që u ther me thikë në QKUK, kjo është gjendja e tij

Operohet infermieri që u ther me thikë në QKUK, kjo është gjendja e tij

F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë në QKUK u ther me thikë nga një pacient. Viktima [...]

Gol i shpejtë në ndeshjen Inter – Fiorentina (Video)

Gol i shpejtë në ndeshjen Inter – Fiorentina (Video)

Fiorentina e ka gjetur golin e avantazhit ndaj Interit pas vetëm pas vetëm tre minutave [...]

Vuçiq: Trefishohet pro-amerikanizmi te serbët

Vuçiq: Trefishohet pro-amerikanizmi te serbët

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq u krenua sot me një fakt. Sipas tij, në 11 muajt [...]

Musliu: Amnistimi i veprimeve të EULEX-it, dëftesë e mjerimit politik të Hotit

Musliu: Amnistimi i veprimeve të EULEX-it, dëftesë e mjerimit politik të Hotit

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka kritikuar ashpër kryeministrin Avdullah Hotin për [...]

ShBA vendos sanksione ndaj gjigantit kinez “SMIC”

ShBA vendos sanksione ndaj gjigantit kinez “SMIC”

SHBA-ja ka vendosur sanksione kundër prodhuesit më të madh të mikroqarqeve në Kinë, “Semiconductor Manufacturing [...]

OKB thirrje për ndërprerje të menjëhershme të luftimeve në Tripoli

OKB thirrje për ndërprerje të menjëhershme të luftimeve në Tripoli

OKB bëri sot thirrje për ndërprerje të menjëhershëm të armiqësive midis dy grupeve të armatosura [...]

Thiago Silva bën gabim amatoresk në debutim për Chelsean -video

Thiago Silva bën gabim amatoresk në debutim për Chelsean -video

Chelsea është duke u ballafaquar me skuadrën e West Bromwich Albion derisa po pëson humbje [...]

Formacionet zyrtare, Inter-Fiorentina

Formacionet zyrtare, Inter-Fiorentina

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Interit dhe Fiorentinës e cila zhvillohet sonte me [...]

​Simeone: Suarez ka fuqi sulmuese të paimagjinueshme

​Simeone: Suarez ka fuqi sulmuese të paimagjinueshme

Diego Simeone dëshiron që Luis Suarez të realizojë më shumë gola se sa kishte realizuar [...]

​Gjykata Speciale: Nasim Haradinaj akuzohet për pengim të drejtësisë dhe frikësim të dëshmitarëve

​Gjykata Speciale: Nasim Haradinaj akuzohet për pengim të drejtësisë dhe frikësim të dëshmitarëve

Gjykata Speciale ka lëshuar një komunikatë për media lidhur me arrestimin e nënkryetarit të OVL- [...]

22 vjet pas, dëshmitarët rrëfejnë për masakrën në familjen Deliu

22 vjet pas, dëshmitarët rrëfejnë për masakrën në familjen Deliu

22 vjet më parë në fshatin Abri të Epërme, u krye një nga masakrat më [...]

​Zemaj: Nuk duhet të ekzaltohemi e të bëjmë lirimin e tepruar të masave

​Zemaj: Nuk duhet të ekzaltohemi e të bëjmë lirimin e tepruar të masave

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se ministritë tjera dhe dikasteret qeveritare duhet të [...]

Sulmohet me thikë një infermier në QKUK

Sulmohet me thikë një infermier në QKUK

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, është njoftuar se, sot në vendin e tij [...]

Polemika për mbajtjen ose jo të maskave në ambient të hapur

Polemika për mbajtjen ose jo të maskave në ambient të hapur

Rritja e numrit të të infektuarve nga koronavirusi i ri që shkakton sëmundjen COVID-19, ka [...]

Dy të vdekur dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Dy të vdekur dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

​Haradinaj- Stublla e njofton homologun nga Saint Vincent dhe Grenadines për marrëveshjen e Uashingtonit

​Haradinaj- Stublla e njofton homologun nga Saint Vincent dhe Grenadines për marrëveshjen e Uashingtonit

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj - Stublla, ka zhvilluar një videokonferencë [...]

Të hënën në Speciale nis seanca ndaj Salih Mustafës

Të hënën në Speciale nis seanca ndaj Salih Mustafës

Të hënën në orën 15:00, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës [...]

Superliga e Kosovës, vikendi fillon me dy ndeshje interesante

Superliga e Kosovës, vikendi fillon me dy ndeshje interesante

Java e tretë në Superligën e Kosovës do vazhdojë sot me dy super ndeshje. Nga [...]

Haradinaj: Askush nuk u dënua për masakrën në Abri të Epërme

Haradinaj: Askush nuk u dënua për masakrën në Abri të Epërme

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar 22 vjetorin e masakrës [...]

​Vdes pasi rrokulliset me traktor

​Vdes pasi rrokulliset me traktor

Është raportuar se viktima mashkull kosovar derisa kishte qenë duke bartur dru në mal ishte [...]

Hodaj: Mosbesimi i thellë mes Speciales dhe institucioneve në Kosovë çoi tek aksioni i sotëm

Hodaj: Mosbesimi i thellë mes Speciales dhe institucioneve në Kosovë çoi tek aksioni i sotëm

Avokati Taulant Hodaj ka thënë se OVL e UÇK-së duhet të fokusohet tek fletëarresti ndaj [...]

‘Pasurinë na vodhën, ëndrrat na i dhunuan edhe Amerikën n’Serbi e çuan, idiotat’

‘Pasurinë na vodhën, ëndrrat na i dhunuan edhe Amerikën n’Serbi e çuan, idiotat’

Nga Nezir Kraki Pavarësinë e pezulluan, Luftën e ndoten, Heronjtë i tradhëtuan, Trimat i dorezuan n’Gjykata, Pasurinë na vodhen, Ëndrrat na [...]

Barcelona “turpëron” veten me ofertën për Lautaro Martinez

Barcelona “turpëron” veten me ofertën për Lautaro Martinez

Javët e fundit, Barcelona ka qenë e zënë me largimin e lojtarëve si Semedo, Rakitic, [...]

Brighton pritet të nënshkruajnë me Andi Zeqirin

Brighton pritet të nënshkruajnë me Andi Zeqirin

Sipas Fabrizio Romano, Andi Zeqiri sulmuesi 21 vjeçar i Lausanne, ekipit nga Zvicra, pritet që [...]

Kazuyoshi Miura, futbollisti që luan në pesë dekada të ndryshme

Kazuyoshi Miura, futbollisti që luan në pesë dekada të ndryshme

Futbollisti japonez Kazuyoshi Miura, ka thyer rekord botëror pasi që është bërë futbollisti më i [...]

Kuçi e Abrashi takohen me delegacionin e DFC-së, flasin për projektet infrastrukturore

Kuçi e Abrashi takohen me delegacionin e DFC-së, flasin për projektet infrastrukturore

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi kanë zhvilluar [...]

Dhomat e Specializuara: Gucati u arrestua për pengim të drejtësisë dhe frikësim të dëshmitarëve

Dhomat e Specializuara: Gucati u arrestua për pengim të drejtësisë dhe frikësim të dëshmitarëve

Dhomat e Specializuara përmes një komunikate kanë bërë të ditur arsyet e arrestimin të kreut [...]

Qeveria lejon aktivitetet kulturore, sportive dhe rekreative

Qeveria lejon aktivitetet kulturore, sportive dhe rekreative

Qeveria e Kosovës ka aprovuar masa të reja ndaj Covid-19. Me vendimin e ri gastronomia [...]

Qeveria aprovon masa të reja kundër Covid-19: Gastronomia një orë më shumë

Qeveria aprovon masa të reja kundër Covid-19: Gastronomia një orë më shumë

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren [...]

Zyra e Prokurorit të Specializuar tregon pse e arrestoi Hysni Gucatin

Zyra e Prokurorit të Specializuar tregon pse e arrestoi Hysni Gucatin

Hysni Gucati u arrestua sot në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë [...]

​Faton Klinaku, ushtrues detyre i kryetarit të OVL UÇK-së

​Faton Klinaku, ushtrues detyre i kryetarit të OVL UÇK-së

Si pasojë e arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradinaj nga [...]

Ismaili: Demonstrimi i sotëm i forcës në zyrat e OVL-UÇK i panevojshëm

Ismaili: Demonstrimi i sotëm i forcës në zyrat e OVL-UÇK i panevojshëm

Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar ndaj zhvillimeve të ditës së sotme të arrestimeve [...]

AKP transferon 16.4 milionë euro në Fondin e Konsoliduar

AKP transferon 16.4 milionë euro në Fondin e Konsoliduar

Bordi i Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e tij të rregullt me [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari