Në Kukës vritet një shkabë, ndoshta e fundit në Shqipëri

Në Kukës vritet një shkabë, ndoshta e fundit në Shqipëri

Një qytetar ka dërguar në redaksinë e gazetës ‘Shqip’ online vrasjen e një shpendi. Ai [...]

Kryeministri kroat për Sheshelin: Lëreni të futet, do ta arrestojmë

Kryeministri kroat për Sheshelin: Lëreni të futet, do ta arrestojmë

Shteti kroat i ka ndaluar hyrjen Vojislav Sheshelit. Zëdhënësja e policisë kroate ka thënë se [...]

Pacolli tregon se si ia verbuan djalin në repartin e neonatologjisë nga pakujdesia

Pacolli tregon se si ia verbuan djalin në repartin e neonatologjisë nga pakujdesia

Kryesuesi i Asamblesë së Përgjithshme të Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Rrahim Pacolli përmes një postimi [...]

Nikoliq i përgjigjet negativisht Thaçit: Nuk e kam vendin atje

Nikoliq i përgjigjet negativisht Thaçit: Nuk e kam vendin atje

Presidenti në ardhje i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi pak kohë më parë se do të [...]

Sulm terrorist në Turqi

Sulm terrorist në Turqi

Një tjetër ngjarje terroriste ka tronditur Turqinë. Një bombë ka shpërthyer në qytetin lindor Dyarbakir, [...]

Messenger ‘fsheh’ sekretet tuaja!

Messenger ‘fsheh’ sekretet tuaja!

Gjatë kësaj jave pothuajse të gjitha aplikacionet shoqërore kanë bërë përmirësime dhe ndryshime në shërbimet [...]

Nuk jeni të lumtur? Bëni seks

Nuk jeni të lumtur? Bëni seks

Shoqëria shqiptare është e hapur? Përkundrazi. Ajo është me komplekse dhe e keqinformuar seksualisht. “Dinamika familjare [...]

Sulmohet kryeministri Mustafa

Sulmohet kryeministri Mustafa

Kryeministri Isa Mustafa sot ka qëndruar në Junik përgjatë vizitës që ka bërë në Rrafsh [...]

Kryetari i Kaçanikut për mediet gjermane: “Nuk jemi qytet i ekstremizmit fetar”

Kryetari i Kaçanikut për mediet gjermane: “Nuk jemi qytet i ekstremizmit fetar”

Kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi ka dhënë një intervistë për dy gazetat prestigjioze [...]

Kaka’: Dëshiroj Casillas në MLS

Kaka’: Dëshiroj Casillas në MLS

Gjatë një interviste për mediat spanjolle, Ricardo Kaka, foli për investimet që po bënë kampionati [...]

Valencia, 19 mln Euro në sezon për Mourinhon

Valencia, 19 mln Euro në sezon për Mourinhon

Valencia ka nisur të mendojë për zëvendësuain e Gary Neville, që do të marrë drejtimin [...]

Aksident tragjik për ekipin Polak

Aksident tragjik për ekipin Polak

Tragjedi në Futbollin Polak. 5 lojtarë të Wolczanka Wolka Pelkinska, skuadër e ligës së tretë, [...]

Për çfarë arsye u largua Donika Kada Bujupi nga AAK?

Për çfarë arsye u largua Donika Kada Bujupi nga AAK?

Vazhdon të mbetet mister largimi i deputetes Donika Kadaj- Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e [...]

“Marjan Dema, një kandidat i pasuksesshëm në listën zgjedhore të PDK më 2010”

“Marjan Dema, një kandidat i pasuksesshëm në listën zgjedhore të PDK më 2010”

Marjan Dema është zgjedhur para pak castesh rektor i Universitetit të Prishtinës. Drejtori i Institutit [...]

Veteranët e Dukagjinit: Me asnjë çmim nuk do të lejojmë që territori i Kosovës t’u falet fqinjëve

Veteranët e Dukagjinit: Me asnjë çmim nuk do të lejojmë që territori i Kosovës t’u falet fqinjëve

Degët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Deçan, kanë lëshuar një kumtesë [...]

Mimoza Kusari-Lila jep dorëheqje nga AKR

Mimoza Kusari-Lila jep dorëheqje nga AKR

Ajo tha se zyrtarisht ende është pjesë e AKR-së, mirëpo, nuk do jetë pjesë e [...]

Dilara e “Fate të lidhura”: Kam kaluar çrregullime psikologjike

Dilara e “Fate të lidhura”: Kam kaluar çrregullime psikologjike

Ajo është zonja pasanike gjithë klas në serialin “Fate te lidhura”, që po transmetohet në [...]

Pasuria mund të blejë dashurinë !

Pasuria mund të blejë dashurinë !

Pavarësisht atyre që besojnë të kundërtën, paratë mund të blejnë dashurinë. Të paktën, kjo është ajo [...]

Largohet nga Barcelona, transferohet në Juventus

Largohet nga Barcelona, transferohet në Juventus

Thomas Vermaelen mund të largohet nga Barcelona duke u transferuar në Juventus gjatë afatit kalimtar [...]

Çfarë mendojnë meshkujt gjatë aktit seksual?

Çfarë mendojnë meshkujt gjatë aktit seksual?

Ejakulim i parakohshëm Shqetësimi për të patur sukses në krevat nuk është më asgjë e huaj [...]

Virgjiniteti, traditë apo frikë nga jondershmëria?

Virgjiniteti, traditë apo frikë nga jondershmëria?

Nocioni i virgjërisë, në shumë kultura njihet si normë morale, veçanërisht në familjet me patriarkalitet [...]

Si mund ta urresh këtë vajzë! (Foto)

Si mund ta urresh këtë vajzë! (Foto)

Ajo është zgjedhur për dy vite me radhë si femra më seksi në botë. Dhe, [...]

Ariana Grande vjen joshëse me “Dangerous Woman” (Video)

Ariana Grande vjen joshëse me “Dangerous Woman” (Video)

Këngatarja 22-vjeçare, Ariana sapo ka publikuar videon e saj më të re, e cila titullohet [...]

Snapchat sjell Chat 2.0

Snapchat sjell Chat 2.0

Snapchat ka lansuar një përvojë të re dhe më të fuqishme për Chat, që e [...]

“Bëj seks me ish-shokun e klasës sepse bashkëshorti…” (16+)

“Bëj seks me ish-shokun e klasës sepse bashkëshorti…” (16+)

Arsyet se përse një grua apo një burrë i martuar tradhton, janë të shumta dhe [...]

Genta Ismajli tallet me Bleron e Afronen (Foto)

Genta Ismajli tallet me Bleron e Afronen (Foto)

Këngëtarja Genta Ismajli në profilin e saj në Instagram ka postuar një foto me mbishkrim [...]

Qeveria nuk ka realizuar 65% të objektivave të parapara për 2015

Qeveria nuk ka realizuar 65% të objektivave të parapara për 2015

Lëvizja FOL nxjerrë sot të gjeturat nga monitorimi një vjeçar i Planit të qeverisë për [...]

Fabrika “Ferronikel” ndërpret prodhimin që nga nesër

Fabrika “Ferronikel” ndërpret prodhimin që nga nesër

Fabrika më e madhe në Drenicë “Ferronikeli” e cila është privatizuar pas luftës nga nesër [...]

Sheshel shpallet i pafajshëm

Sheshel shpallet i pafajshëm

Vojslav Sheshel është shpallur i pafajshëm nga Gjyjata e Hagës në të gjitha pikat që [...]

Egjiptasit ndjehen të ofenduar nga Messi

Egjiptasit ndjehen të ofenduar nga Messi

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi është vënë në siklet në Egjipt pasi [...]

Erdogan akuzon Evropën për përhapje të ISIS-it

Erdogan akuzon Evropën për përhapje të ISIS-it

Presidenti turk, Recep Tajip Erdogan, beson se shumë vende europiane kanë dështuar mbi adresimin e [...]

CNN për bashkëjetesën fetare: Shqipëria, vendi musliman që e do Amerikën!

CNN për bashkëjetesën fetare: Shqipëria, vendi musliman që e do Amerikën!

Harmonia fetare në Shqipëri dhe dashuria e një vendi me shumicë muslimane për Amerikën kanë [...]

Bale: Kemi planin për të fituar në “El Clasico”

Bale: Kemi planin për të fituar në “El Clasico”

Gareth Bale shpreson që të konfirmojë pritshmërinë e madhe të krijuar rreth tij pas rikthimit [...]

Buffon në fushë deri 40 vjeç, më pas trajner i Kombëtares

Buffon në fushë deri 40 vjeç, më pas trajner i Kombëtares

Në moshën 38-vjeçare, Gianluigi Buffon po përjeton një rini të dytë. Një garanci për Juventusin [...]

Reciprociteti i Kosovës ia humb Serbisë nga 70 mijë dollarë në ditë

Reciprociteti i Kosovës ia humb Serbisë nga 70 mijë dollarë në ditë

“Më nuk e pyes Prishtinën por Bashkimin Evropian: Deri kur do ta tolerojë bllokadën e [...]

Messi-Ronaldo, klasikja brenda “El Clasicos”

Messi-Ronaldo, klasikja brenda “El Clasicos”

Cristiano Ronaldon, sidomos në këtë sezon, vijon të përndjekë shprehja “Nuk arrin të shfaqet në [...]

Manchester City, 25 mln Euro për Ter Stegen

Manchester City, 25 mln Euro për Ter Stegen

Shtohen raportimet në shtypin britanik rreth të ardhmes së portierit gjerman të Barcelonës, Andre Ter [...]

Si e mundi Serbinë, Wesley Clark?

Si e mundi Serbinë, Wesley Clark?

Nëntëmbëdhjetë eprorët nga nëntëmbëdhjetë shtetet ushtruan presion mbi kryekomandantin V. Klark ( Wesley Clark). Të [...]

Musa Xhaferi jep dorëheqje këtë javë

Musa Xhaferi jep dorëheqje këtë javë

Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Maqedonisë Musa Xhaferi pritet që gjatë ditëve në vazhdim të japë [...]

Vetëvendosje mban konferencë për demarkacionin

Vetëvendosje mban konferencë për demarkacionin

Lëvizja Vetëvendosje, do të mabjë sot nga ora 14:00 një konferencë për media, në lidhje [...]

Ermira Mehmeti: Ju tregoj të vërtetën e përgjimit!

Ermira Mehmeti: Ju tregoj të vërtetën e përgjimit!

Ermira Mehmeti, politikania më e diskutuar këtë javë, në të gjitha trojet shqiptare, për shkak [...]

Gazetarja serbe “zbulon” se çfarë ka brenda kampit Bondsteel (Foto)

Gazetarja serbe “zbulon” se çfarë ka brenda kampit Bondsteel (Foto)

Përveç ushtarëve amerikanë të përfshirë në misionin e KFOR-it, personeli ushtarak përbëhet nga një përzierje [...]

Hashim Thaçi e fton në inaugurim edhe Presidentin e Serbisë

Hashim Thaçi e fton në inaugurim edhe Presidentin e Serbisë

​Kryetarit të Republikës së Serbisë, Tomislav Nikoliq, i është dërguar ftesa zyrtare që të marrë [...]

Sherifi: Në PDK “kullet” Kadri Veseli, e jo Hashim Thaçi!

Sherifi: Në PDK “kullet” Kadri Veseli, e jo Hashim Thaçi!

“Mendimi im asht – shume te zote u treguen keta eksperte qe per 2 jave [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari