Ribery entuziast për Ancelottin: Trajner fitues

31.03.2016 23:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ribery entuziast për Ancelottin: Trajner fitues

Bayerni i Mynihut e ka një trajner të ri edhe pse Pep Guardiola nuk është larguar ende nga stoli i kampionëve të Gjermanisë. Carlo Ancelotti do të marrë drejtimin e skuadrës bavareze në fund të sezonit dhe një nga lojtarët më entuziastë për afrimin e italianit është Franck Ribery edhe pse ai ka fituar statusin e të paprekshmit në hierarkinë e trajnerit katalanas.

“E di shumë mirë që është një person shumë i zoti në punën që bën. Mua më ka kërkuar që në periudhën kur drejtonte Chelsean por Uli Hoeness më tha që nuk do të largohesha. Është e sigurt që ka një filozofi të ndryshme nga ajo e Guardiolës dhe ka fituar me shumë klube, prandaj mendoj se do të jetë bukur të punosh me të”.

Një nga çështjet më të nxehta në kampin bavarez është ajo e Mario Gotzes dhe Ribery bën një koment të gjatë.

“Është një djalë i mbarë dhe ke nevojë që të luajë për të fituar sa më shumë besim. Mario bën gjëra të jashtëzakonshme në stërvitje por kjo nuk mjafton sepse duhet të luash në vazhdimësi”.

Në fund, ai shkëput edhe një koment për Kombëtaren e Francës dhe vendimin e tij për t’u larguar përfundimisht nga përfaqësuesja e vendlindjes.

“E kam ndihmuar shumë vendin tim por më pas u dëmtova në shpinë dhe njerëzit e harruan atë që kisha bërë për kombin tim. Ato që janë thënë më kanë lënduar por tashmë është një histori e kaluar”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në

Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit

Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit

Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio