Zyrtare: Moyes largohet nga West Ham United

16.05.2018 16:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Moyes largohet nga West Ham United

West Ham United e ka konfirmuar largimin e David Moyes nga posti i trajnerit.

Trajneri 55-vjeçar kishte ardhur në nëntor te klubi londinez me marrëveshje deri në  fund të edicionit.

Klubi po ashtu e ka konfirmuar edhe largimin e ndihmsëve su Alan Irvine, Stuart Pearce dhe Billy McKinlay.

David Moyes te West Ham United. (Photo by Steve Bardens/Getty Images)

Largimi mund të vije pasi Sam Allerdyce është larguar nga Evertonin dhe ky post ka mbetur i lirë.

West Ham është shprehur se shpreson të emërojë një trajner të kalibrit të lartë brenda 10 ditëve.

Moyes. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Në top listë janë Paulo Fonseca dhe Rafael Benitez.

Emra të tjerë janë Sean Dyche i Burnley, David Wagner i Huddersfield dhe Marco Silva, ish-trajneri i Watford. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Përleshja e tri grave në Beograd, bëhet hit në internet – përveç grushteve, nuk mungojnë as të sharat (Video)

Përleshja e tri grave në Beograd, bëhet hit në internet – përveç grushteve, nuk mungojnë as të sharat (Video)

Ja aplikacionet popullore për iOS që janë piratuar nga hakerët

Ja aplikacionet popullore për iOS që janë piratuar nga hakerët

Deschamps: Martial po luan më mirë nën urdhrat e Solskjaerit se sa të Mourinhos

Deschamps: Martial po luan më mirë nën urdhrat e Solskjaerit se sa të Mourinhos

Sergio Ramos mund të mos paraqitet në finalen e Copa del Rey

Sergio Ramos mund të mos paraqitet në finalen e Copa del Rey

Përfitimet nga puna katër ditore në javë

Përfitimet nga puna katër ditore në javë

Versioni i ardhshëm i Android nuk do të ketë një buton për tu kthyer pas

Versioni i ardhshëm i Android nuk do të ketë një buton për tu kthyer pas

Inter me ofertë të re drejt Icardit

Inter me ofertë të re drejt Icardit

Meshkujt që nuk mund t’i bëjnë dhjetë pompa më të rrezikuar prej sulmit në zemër

Meshkujt që nuk mund t’i bëjnë dhjetë pompa më të rrezikuar prej sulmit në zemër

Huawei jep datën e debutimit të flagshipit P30

Huawei jep datën e debutimit të flagshipit P30

Nuk ka fitues në Anfield mes Liverpoolit dhe Bayernit, gjithçka vendoset në ndeshjen e kthimit

Nuk ka fitues në Anfield mes Liverpoolit dhe Bayernit, gjithçka vendoset në ndeshjen e kthimit

​Zbulohet merimanga gjuetare e natës me sy vezullues (Foto)

​Zbulohet merimanga gjuetare e natës me sy vezullues (Foto)

LG tërhiqet nga planet për lançimin e një telefoni me ekran që paloset

LG tërhiqet nga planet për lançimin e një telefoni me ekran që paloset

Dietat mesdhetare e reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Dietat mesdhetare e reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Lyon–Barcelona nuk prodhon gola, çerekfinalisti vendoset në Camp Nou

Lyon–Barcelona nuk prodhon gola, çerekfinalisti vendoset në Camp Nou

Notat e lojtarëve, Lyon 0-0 Barcelona: Portieri Anthony Lopez, lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Lyon 0-0 Barcelona: Portieri Anthony Lopez, lojtar i ndeshjes

Në iOS mund të përdorni simbolin e Bitcoin por me një kusht

Në iOS mund të përdorni simbolin e Bitcoin por me një kusht