Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

09.08.2018 17:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Atletico Madridi ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e Nikola Kalinicit nga Milani.

Sulmuesi Nikola Kalinic ishte subjekt i spekulimeve për largim nga Milani pasi nuk arriti të përmbushë pritjet te klubi Rossoner.

Pas një kampanje jo të mirë me Kroacinë në Botëror ku u largua nga kampi, është Atletico që ka lëvizur duke e transferuar sulmuesin kroat.

Nikola Kalinic duke festuar golin ndaj Fiorentinas në Giuseppe Meazza (Foto: Getty Images)

Kalinic ka nëshkruar kontratë trivjeçare me klubin madrilen.

“Kroaci 30 vjeçar bëhet lojtar i ri i Atleticos pasi nënshkroi për tri sezone. Kalicis është sulmues i fuqishëm që ka përvojë të madhe në futbollin evropian”, thuhet në një komunikatë të Atleticos.

Kalinic luajti për Fiorentinën ku shënoi 33 gola dhe 11 asistime në 84 ndeshje.

Sezonin e kaluar ai luajti për Milanin me një rol të rëndësishëm duke arritur 41 paraqitje gjatë gjithë sezonit, por duke mos përmbushur pritjet për gola. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Investitorë të fuqishëm brenda Facebook kërkojnë largimin e Zuckerberg

Investitorë të fuqishëm brenda Facebook kërkojnë largimin e Zuckerberg

Sheqeri në gjak mund ta rrisë mundësinë e demencës

Sheqeri në gjak mund ta rrisë mundësinë e demencës

Kante i gatshëm të rinovojë me Chelsean

Kante i gatshëm të rinovojë me Chelsean

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

FSHF publikon pamje të reja, po jetësohet Arena Kombëtare

FSHF publikon pamje të reja, po jetësohet Arena Kombëtare

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

Telefoni i rekordeve Xiaomi Mi Mix 3 vjen më 25 Tetor me 10GB RAM dhe rrjet 5G

Telefoni i rekordeve Xiaomi Mi Mix 3 vjen më 25 Tetor me 10GB RAM dhe rrjet 5G

Vazhdojnë kritikat e Scholesit ndaj Unitedit: Me Lukakun kurrë nuk do ta fitojë titullin

Vazhdojnë kritikat e Scholesit ndaj Unitedit: Me Lukakun kurrë nuk do ta fitojë titullin

Tesla ndërton fabrikën e parë jashtë Shteteve të Bashkuara

Tesla ndërton fabrikën e parë jashtë Shteteve të Bashkuara