Xherdan Shaqiri poston foto me flamurin e Kosovës teksa ia uron ditëlindjen yllit të Juventusit

22.05.2019 01:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xherdan Shaqiri poston foto me flamurin e Kosovës teksa ia uron ditëlindjen yllit të Juventusit

Futbollisti kosovar i Përfaqësueses së Zvicrës dhe Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit të Juventusit, Mario Mandzukic, shkruan Zëri.info.

Mesfushori nga Zhegra e Gjilanit, e ka postuar një fotografi në rrjetin social ‘Instagram’ ku ka shkruar: “Happy birthday brade. (Urime ditëlindja vëlla)”.

Në foton e publikuar shihet edhe flamuri i Kosovës dhe ai i Zvicrës të cilin e barti Shaqiri në finalen e Ligës së Kampionëve Bayern Munich-Borussia Dortmund në vitin 2013.

Shaqiri dhe Mandzukic e fiton Championsin me Bayernin aso kohe.

Ndryshe, Shaqiri do ta kërkojë Championsin edhe në këtë edicion, por kësaj radhe me Liverpoolin.

Më 1 qershor, Liverpool e sfidon Tottenhamin në finalen e madhe në Madrid. /Zëri.info/

Image

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Marrëveshja Tregtare SHBA-Kinë, Huawei në lojë

Marrëveshja Tregtare SHBA-Kinë, Huawei në lojë

Facebook ka fshirë 2.2 miliardë llogari në tre muajt e parë të 2019

Facebook ka fshirë 2.2 miliardë llogari në tre muajt e parë të 2019

Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit

Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit