Vetëm deri me 3 prill do të zgjasin masat e bllokimit në Itali

19.03.2020 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vetëm deri me 3 prill do të zgjasin masat e bllokimit në Itali

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, ka thënë se masat e bllokimit të vendit do të zgjaten deri më 3 prill.

“Nuk do të jetë e mundur të kthehemi menjëherë si më parë, edhe pasi më e keqja të ketë mbaruar”, ka thënë Conte.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, veriu i Italisë është kryesisht pjesa më e prekur nga coronavirusi, dhe mjekët janë të detyruar të zgjedhin se cilët pacientë duhet të kryjnë trajtim të kujdesit intensiv.

Më shumë se 2,900 persona kanë vdekur nga coronavirusi në Itali, vetëm 300 më pak se numri i përgjithshëm i viktimave në Kinë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëm deri me 3 prill do të zgjasin masat e bllokimit në Itali

Vetëm deri me 3 prill do të zgjasin masat e bllokimit në Itali

Pas kërkesës për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, kritika të ashpëra për LDK’në nga raportuesja e Kosovës në PE

Pas kërkesës për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, kritika të ashpëra për LDK’në nga raportuesja e Kosovës në PE

Përfundon takimi Haradinaj-Mustafa, AAK mbështet mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Përfundon takimi Haradinaj-Mustafa, AAK mbështet mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Rritet konsumi i produkteve, autoritetet thonë se ka mjaft rezerva

Rritet konsumi i produkteve, autoritetet thonë se ka mjaft rezerva

Lumir Abdixhiku tregon për kthimin e 39 qytetarëve në Kosovë: Zhvillimet tjera s’janë brenga jonë tani

Lumir Abdixhiku tregon për kthimin e 39 qytetarëve në Kosovë: Zhvillimet tjera s’janë brenga jonë tani

Shtatë raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e V.

Shtatë raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e V.

Fakti më i rrezikshëm në lidhje me koronavirusin

Fakti më i rrezikshëm në lidhje me koronavirusin

Lufta me koronavirusin, Trump: Do ta mundim armikun e padukshëm

Lufta me koronavirusin, Trump: Do ta mundim armikun e padukshëm

Banka Qendrore Evropiane, 750 miliardë euro për të luftuar koronavirusin

Banka Qendrore Evropiane, 750 miliardë euro për të luftuar koronavirusin

Skenar i tmerrshëm për Iranin: Numri i vdekjeve mund të shkojë në mbi 3 milionë

Skenar i tmerrshëm për Iranin: Numri i vdekjeve mund të shkojë në mbi 3 milionë

Hajdari u premton përfaqësuesve të bizneseve bashkëpunim dhe përkrahje

Hajdari u premton përfaqësuesve të bizneseve bashkëpunim dhe përkrahje

Sot opozita përcaktohet, a është me Kurtin a me Mustafën

Sot opozita përcaktohet, a është me Kurtin a me Mustafën

Nga ora 20:00 qytetarët dalin në ballkon për të protestuar

Nga ora 20:00 qytetarët dalin në ballkon për të protestuar

‘Temperaturë dhe dhimbje koke’, pacienti 0 rrëfehet

‘Temperaturë dhe dhimbje koke’, pacienti 0 rrëfehet

Abazi e bën fajtor Thaçin për gjendjen e krijuar me partnerin e koalicionit, LDK-në

Abazi e bën fajtor Thaçin për gjendjen e krijuar me partnerin e koalicionit, LDK-në

Brnabiq: Kushdo që nuk zbaton vetizolimin përballet me 12 vjet burg

Brnabiq: Kushdo që nuk zbaton vetizolimin përballet me 12 vjet burg