Vendimi i Holandës për vizat, Kryemadhi: Vulë dështimi e Ramës

17.04.2019 14:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vendimi i Holandës për vizat, Kryemadhi: Vulë dështimi e Ramës

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se vendimi i Holandës për rikthimin e regjimit me viza me vendin tonë, është një vulë dështimi e Ramës që e vuri vetë Holanda.

“Krimi është partneri më i ngushtë me qeverinë, të zyrtarëve të lartë që kanë eksportuar edhe në BE, ku Holanda është vetëm një nga vendet, por ky fenomen ka prekur edhe vende të tjerat e BE”, u shpreh ajo.

Më tej Kryemadhi thekson se parlamenti holandez thotë se nuk është djegia e mandateve arsyeja, por kapja e shtetit nga krimi duke kujtuar edhe raportin e DASH.

“Fakti që bërtet dhe ulëret më shumë se kudo tjetër, është që krimi i organizuar shqiptar, destabilizimi i brendshëm në të cilin ndodhet Shqipëria sot, ku krimi është në partneritet të ngushtë me qeverinë, është partneri dhe bashkëpunëtori më i ngushtë me zyrtarët e lartë është eksportuar edhe në vendet e Bashkimit Europian, ku Hollanda është vetëm njëri nga vendet më të zëshëm për këtë çështje, por që fatkeqësisht, ky fenomen ka prekur edhe shumë vende të tjera të Bashkimit Europian dhe këtu dëshiroj t’ju rikujtoj, raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit i cili e cilëson Shqipërinë si një bazë operacionale për organizatat e krimit të organizuar që operojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Europë, në Lindjen e Mesme dhe në Amerikën e Jugut”, deklaroi kryetarja e LSI.

Sipas saj, vendimi i marrë nga parlamenti hollandez, i paraprin edhe vendimit negativ për çeljen e negociatave.

“Parlamenti Holandez konfirmon plotësisht faktin se nuk janë protestat e opozitës dhe djegia e mandateve arsyet e mosçeljes së negociatave, por ajo për të cilën ulëret më shumë se kushdo tjetër është kapja e shtetit, keqqeverisja dhe kapja e gjithë institucioneve nga krimi i organizuar. Ashtu siç e ka theksuar dhe raporti i DASH, Shqipëria është baza operacionale e organizatave të krimit të organizuar. /tch

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Kuqezinjtë”: Duart larg nga Kosova

“Kuqezinjtë”: Duart larg nga Kosova

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

Qeveria Haradinaj “Shterri” Fondin Rezervë

Qeveria Haradinaj “Shterri” Fondin Rezervë

Askush s’ka përgjigje si dhe pse ndodhi reaksioni alergjik me votat nga Serbia

Askush s’ka përgjigje si dhe pse ndodhi reaksioni alergjik me votat nga Serbia

Gazeta britanike: Tifozët kosovarë mbajnë lartë flamujt anglezë gjatë këndimit të himnit të Anglisë

Gazeta britanike: Tifozët kosovarë mbajnë lartë flamujt anglezë gjatë këndimit të himnit të Anglisë

Emocionuese: Çfarë atmosfere në ‘Fadil Vokrri’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Anglisë!

Emocionuese: Çfarë atmosfere në ‘Fadil Vokrri’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Anglisë!

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë e Anglisë

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë e Anglisë

Futbollistët anglezë zbresin në “Fadil Vokrri”

Futbollistët anglezë zbresin në “Fadil Vokrri”

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Natyrshëm, Albin Kurti sonte në Fadil Vokrri në përkrahje të Dardanëve

Natyrshëm, Albin Kurti sonte në Fadil Vokrri në përkrahje të Dardanëve

Jo të gjithë të kënaqur me Ligji e ri për paga në sektorin publik

Jo të gjithë të kënaqur me Ligji e ri për paga në sektorin publik

Maqedonia e Veriut: Vjetërsimi i lëndëve shihet si amnisti e heshtur

Maqedonia e Veriut: Vjetërsimi i lëndëve shihet si amnisti e heshtur

Frikësohet Prokuroria, s’ka përgjigje çka ka ndodhë me kallëzimin penal të Kurtit ndaj Thaçit e Veselit

Frikësohet Prokuroria, s’ka përgjigje çka ka ndodhë me kallëzimin penal të Kurtit ndaj Thaçit e Veselit

Nis peticioni kundër rritjes së çmimit për sigurimin e veturave

Nis peticioni kundër rritjes së çmimit për sigurimin e veturave

Anëtari i kryesisë së PDK’së: Buxhovi ishte pjesë e UDB’as, keq që nuk kemi ligj të lustracionit

Anëtari i kryesisë së PDK’së: Buxhovi ishte pjesë e UDB’as, keq që nuk kemi ligj të lustracionit

Zyrtari i NISMA-s: S’ka koalicion me grabitësit, kemi pasur takime me LDK-në

Zyrtari i NISMA-s: S’ka koalicion me grabitësit, kemi pasur takime me LDK-në