Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

13.01.2021 13:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj nga ana e kryeministrit tashmë në detyrë Avdullah Hoti, si ushtrues detyre në këtë pozitë ishte caktuar zëvendës drejtori Samedin Mehmeti.

E në disa media sot u raportua se Samedin Mehmeti është emëruar në pozitën e drejtorit të Policisë së Kosovës.

Por një gjë të tillë e ka mohuar, ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Agim Veliu.

Në një prononcim për Telegrafin, Veliu ka thënë se zgjedhja e drejtorit të policisë është në proces. “Zgjedhja e drejtorit është në proces ende”, ka thënë shkurt Veliu.

Samedin Mehmeti është duke e ushtruar detyrën e drejtorit të policisë tash e tre muaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Niveli i ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës rritet për 3 metra pas reshjeve

Niveli i ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës rritet për 3 metra pas reshjeve

Kurti pas situatës nga vërshimet: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Kurti pas situatës nga vërshimet: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Osmani takohet me përfaqësuesit politikë të Belgjikës, u diskutua për liberalizimin e vizave

Osmani takohet me përfaqësuesit politikë të Belgjikës, u diskutua për liberalizimin e vizave

Hoxhaj fton bashkatdhetarët të regjistrohen për të votuar: PDK ka plan konkret për diasporën

Hoxhaj fton bashkatdhetarët të regjistrohen për të votuar: PDK ka plan konkret për diasporën

Osmani pritet nga Lajçak, flasin edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Osmani pritet nga Lajçak, flasin edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

‘’Keni bërë vjedhje industriale’’, ‘’Kjo është gjuhë e rrugëve’’ – procesi zgjedhor përplas ashpër Pecin dhe Fetahun e PDK-së (VIDEO)

‘’Keni bërë vjedhje industriale’’, ‘’Kjo është gjuhë e rrugëve’’ – procesi zgjedhor përplas ashpër Pecin dhe Fetahun e PDK-së (VIDEO)

Kelmendi pas aderimit në PDK: Nuk largohem kur vendi ka nevojë, sidomos në mungesë fizike të Veselit dhe Thaçit

Kelmendi pas aderimit në PDK: Nuk largohem kur vendi ka nevojë, sidomos në mungesë fizike të Veselit dhe Thaçit

Palmer: SHBA do të jetë partner i qeverisë së re të Kosovës

Palmer: SHBA do të jetë partner i qeverisë së re të Kosovës

Ramiz Kelmendi do jetë pjesë e listës së PDK-së

Ramiz Kelmendi do jetë pjesë e listës së PDK-së

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

Daka: U ndjeva e ofenduar nga talljet për telefonatat e diasporës

Daka: U ndjeva e ofenduar nga talljet për telefonatat e diasporës

Limaj: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK-ja të ketë partneritet me Nismën

Limaj: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK-ja të ketë partneritet me Nismën

Akademiku serb tha se Kosova nuk është e Serbisë, Vuçiq e quan të guximshme deklaratën e tij

Akademiku serb tha se Kosova nuk është e Serbisë, Vuçiq e quan të guximshme deklaratën e tij

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit, flet edhe për referendumin

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit, flet edhe për referendumin