Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

29.11.2020 21:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Papa Bouba Diop – legjenda e Senegalit dhe ish-mesfushori i Portsmouthit dhe Fulhamit ka vdekur në moshën 42 vjeçare.

Diop siguroi vendin në historinë e vendit të tij duke shënuar golin fitues kundër kampionit në fuqi Francës në ndeshjen e tyre të parë ndonjëherë në Kupën e Botës në vitin 2002. Senegali atëherë vazhdoi të shkojë në çerekfinale.

FIFA konfirmoi vdekjen e mesfushorit, duke thënë: “FIFA është me trishtim kur mësoi për vdekjen e legjendës së Senegalit Papa Bouba Diop. Dikur një hero i Kupës së Botës, gjithmonë një hero i Kupës së Botës.”

Ai gjithashtu gëzoi një karrierë të gjatë në Angli – ku ai ishte i njohur për shkak të shtatit të tij – pasi u bashkua me Fulhamin nga klubi francez Lens në vitin 2004.

Klubi londinez shkroi në Tëitter: “Ne jemi të shkatërruar për të dëgjuar raporte të lajmeve këtë mbrëmje se Papa Bouba Diop ka ndërruar jetë, në moshën 42 vjeçare. Pusho i qetë.”

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian