Transferohet te Golden Eagle Ylli, Blue luante për LA Lakers e Boston Celtics

27.02.2020 11:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Transferohet te Golden Eagle Ylli, Blue luante për LA Lakers e Boston Celtics

Golden Eagle Ylli ka arritur marrëveshje me amerikanin Vander Blue deri në fund të sezonit 2019/2020.

Blue është 27 vjeçar i gjatë 193 dhe luan në pozitat 1 dhe 2.

Edhe pse me minutazh të vogël, ai ka qenë pjesë e dy ekipeve me më së shumti histori në ligën më të fortë në botë, NBA.

Ai ka luajtur për LA Lakers dhe Boston Celtics, duke zhvilluar vetëm 10 ndeshje në NBA.


Karriera në NBA

Boston Celtics ( 2013-2014, 4.9 minuta, 1 kërcim, 0.33 asistime për ndeshje)

LA Lakers (2014-2015 2 ndeshje, 36.9 min,4.5 kercime,4 asistime për ndeshje dhe 2017-2018 5 ndeshje, 9 min,0.2 kërcime dhe 1.2 asistime për ndeshje)


Karriera e viteve të fundit

Ai ka marr pjese ne NBA Summer League me ekipet e NBA si: Memphis, Huston, San Antonio, Chicago Dallas dhe LA Lakers.

Ai gjithashtu ka qenë pjese e disa ekipeve në Evropë dhe Azi, si Maccabi Rishon Lezion (Izrael), Fiat Torino (Itali) ku dhe u shpall MVP i ndeshjeve të Kupës.

Se fundmi ai ka qenë pjesë e ekipeve në ligen NBA D-League: South Bay Lakers, Texas Legends e Santa Cruz Warriors.

Ai prite të arrijë në Suharekë shumë shpejt për tu bashkuar me Golden Eagle Yllin.


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro