Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

13.01.2021 17:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

Në janar është vështirë që skuadrat e mëdha të bëjnë transferime sepse nuk duan të shpenzojmë shumë dhe preferojnë në verë, mirëpo skuadrat angleze kanë bërë disa top transferime. Disa prej tyre kanë dal tejet të suksesshme, kurse të tjerat ishin dështim i vërtetë, përcjellë lajmi.net. Këto janë top 10 transferimet më të shtrenjta në histori të Premierligës të ndodhura në janar:
10. Willian – Anzhi Makhachkala te Chelsea (30 milionë euro)
9. Edin Dzeko – Wolfsburg te Manchester City (31.5 milionë euro)
8. Andy Carroll – Newcastle United te Liverpool (35 milionë euro)
7. Juan Mata – Chelsea te Manchester United (37.1 milionë euro)
6. Bruno Fernandes – Sporting Lisbon te Manchester United (46.5 milionë euro)
5. Fernando Torres – Liverpool te Chelsea (50 milionë euro)
4. Pierre-Emerick Aubameyang – Borussia Dortmund te Arsenali (56 milionë euro)
3. Aymeric Laporte – Athletic Bilbao te Manchester City (57.2 milionë euro)2.Christian Pulisic – Borussia Dortmund te Chelsea (57.5 milionë euro)
1. Virgil van Dijk – Southampton te Liverpool (75 milionë euro)

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

Gattuso me shumë mungesa në mbrojtje, Rrahmani mund të luajë sërish në fundjavë

Gattuso me shumë mungesa në mbrojtje, Rrahmani mund të luajë sërish në fundjavë

‘Shiko kush luan” drejt fundit, Luana zbulon detajet e pathëna

‘Shiko kush luan” drejt fundit, Luana zbulon detajet e pathëna

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Valladolid befason Getafe

Valladolid befason Getafe

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle