Tokio, shujtë falas për ato që shmangin tollovinë e mëngjesit në metro

22.01.2019 09:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tokio, shujtë falas për ato që shmangin tollovinë e mëngjesit në metro

Përgjegjësit për njërën nga linjat më të frekuentuara të metrosë së Tokios në Japoni, ofrojnë një shujtë falas për udhëtarët të cilët do të shmangin kulmin e tollovisë së mëngjesit, më saktësisht për ata të cilët do të përdorin metron para kësaj periudhe.

Mediat japoneze shkruajnë se një kompani ofron një shujtë me ushqimin tradicional Tempura, për udhëtarët të cilët do të përdorin metron para turmave të mëngjesit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nëse në dy javët e ardhshme ata arrijnë qëllimin prej 2.500 udhëtarëve do të shërbejnë “soba” dhe nëse arrijnë objektivin prej 3.000 udhëtarëve, atëherë do të shpërndajnë falas prej ushqimit tradicional “combo” dhe “tempura”.

Aktualisht fushata është mbështetur nga rreth 1.000 punëdhënës.

Linja Tozai gjatë ditëve të punës në orët mes 07:50 dhe 08:50 përdoret nga mbi 76.000 udhëtarë ose dyfishi i kapacitetit të trenave në atë linjë.

Metro në Tokio bart çdo ditë rreth 7.2 milionë udhëtarë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Liridon Krasniqi shkëlqen në debutim te Meleka United, shënon në mënyrë akrobatike dhe asiston

Liridon Krasniqi shkëlqen në debutim te Meleka United, shënon në mënyrë akrobatike dhe asiston

Lëndohet Messi, mund të mungojë në El Clasico ndaj Real Madridit?

Lëndohet Messi, mund të mungojë në El Clasico ndaj Real Madridit?

Si të humbasësh 5 kg me dietën e orizit dhe mollës

Si të humbasësh 5 kg me dietën e orizit dhe mollës

Juventus 3-3 Parma, notat e lojtarëve

Juventus 3-3 Parma, notat e lojtarëve

Eddie Hearn përmend tre stadiume ku mund të zhvillohet meçi ndërmjet Joshua dhe Whyte

Eddie Hearn përmend tre stadiume ku mund të zhvillohet meçi ndërmjet Joshua dhe Whyte

Ancelotti: Hamsik e dëshiron transferimin në Kinë, ne do t’ia japim këtë mundësi

Ancelotti: Hamsik e dëshiron transferimin në Kinë, ne do t’ia japim këtë mundësi

Kiropraktika, korrektimi i Atlasit, eliminimi i dhembjes së kokës dhe i simptomave të tjera

Kiropraktika, korrektimi i Atlasit, eliminimi i dhembjes së kokës dhe i simptomave të tjera

Hazard i lumtur me golat e Higuainit

Hazard i lumtur me golat e Higuainit

Juventusi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Juventusi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Messi arrin dy rekorde në ndeshjen ndaj Valencias

Messi arrin dy rekorde në ndeshjen ndaj Valencias

Procesorët që Intel do të braktisë pas 20 vitesh

Procesorët që Intel do të braktisë pas 20 vitesh

Barcelona 2-2 Valencia, notat e lojtarëve

Barcelona 2-2 Valencia, notat e lojtarëve

Kujdes! Dhimbja e vazhdueshme e fytit mund të jetë shenjë e kancerit

Kujdes! Dhimbja e vazhdueshme e fytit mund të jetë shenjë e kancerit

Shaqiri: Liverpooli ka mentalitetin e duhur në rrugën drejt suksesit

Shaqiri: Liverpooli ka mentalitetin e duhur në rrugën drejt suksesit

Në Binance tashmë mund të blini kriptomonedha me kartë krediti

Në Binance tashmë mund të blini kriptomonedha me kartë krediti

LeBron është duke punuar në një plan sekret për transferimin e Anthony Davis te Lakers

LeBron është duke punuar në një plan sekret për transferimin e Anthony Davis te Lakers