Thaçi: Duhet të jemi të pa kompromis në luftimin e korrupsionit

27.03.2019 11:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thaçi: Duhet të jemi të pa kompromis në luftimin e korrupsionit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po merr pjesë në konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në nivel të lartë e organizuar nga misioni i OSBE-së.

Thaçi ka thënë se korrupsioni është një kërcënim serioz për të gjitha vendet në zhvillim.

“Korrupsioni është një kërcënim serioz jo vetëm për vendin tonë por për të gjitha vendet në zhvillim, përpos pasojave që shkakton në ekonomi shkakton pasoja edhe në rrafshin e sigurisë”, ka thënë Thaçi.

Ai ka theksuar se duhet të jemi të pakompromis në parandalimin dhe luftimin kësaj dukurie.

“Sundimi i ligjit dhe qeverisja e mirë duhet t’i luftojë këto dukuri negative. Në këtë drejtim Kosova ka marrë një sërë veprimesh në sundim të ligjit. Kemi krijuar mekanizma për luftimin e kësaj dukurie”, është shprehur presidenti.

Sipas tij, Kosova i ka kaluar disa sfida ndërsa disa të tjera i ka adresuar. /Lajmi

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi: Duhet të jemi të pa kompromis në luftimin e korrupsionit

Thaçi: Duhet të jemi të pa kompromis në luftimin e korrupsionit

Haradinaj: Kosova nuk do të diskutojë për kufij dhe territore

Haradinaj: Kosova nuk do të diskutojë për kufij dhe territore

Kapiteni i Kosovës: Dashuria e “Dardanëve” na bën më të fortë

Kapiteni i Kosovës: Dashuria e “Dardanëve” na bën më të fortë

Veseli: Kosova po rrezikohet nga ikja e të rinjve

Veseli: Kosova po rrezikohet nga ikja e të rinjve

Vuçiq: Shqiptarët nuk duan marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Vuçiq: Shqiptarët nuk duan marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Pronari i 14 kazinove në Kosovë: Humbëm njerëz, tani po humbin edhe punën

Pronari i 14 kazinove në Kosovë: Humbëm njerëz, tani po humbin edhe punën

Miku i shqiptarëve, Mesiq, pretendon të bëhet serish president i Kroacisë

Miku i shqiptarëve, Mesiq, pretendon të bëhet serish president i Kroacisë

Dialogu e kompromisi – Kosova përplas ministrin serb me ambasadorin amerikan

Dialogu e kompromisi – Kosova përplas ministrin serb me ambasadorin amerikan

Rrëfimi rrëqethësi i të mbijetuarit të masakrës mbi familjen Berisha në Suharekë

Rrëfimi rrëqethësi i të mbijetuarit të masakrës mbi familjen Berisha në Suharekë

Gruaja e Guaidos do ta vizitojë Shtëpinë e Bardhë

Gruaja e Guaidos do ta vizitojë Shtëpinë e Bardhë

Lumezi: Ekspertët e rinj të Forenzikës Financiare do të kontribuojnë në luftimin e krimeve ekonomike

Lumezi: Ekspertët e rinj të Forenzikës Financiare do të kontribuojnë në luftimin e krimeve ekonomike

Danimarka ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Danimarka ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

A po i fsheh politika pasojat e taksës?

A po i fsheh politika pasojat e taksës?

Ambasadori Kosnett: Gratë në Kosovë pengohen në aspektin politik, ekonomik e social

Ambasadori Kosnett: Gratë në Kosovë pengohen në aspektin politik, ekonomik e social

Kosova bëhet me Ekspertë të Licensuar të Forenzikës Financiare

Kosova bëhet me Ekspertë të Licensuar të Forenzikës Financiare

Peci dhe Gjonaj zotohen për progres të përbashkët Kosovë-Shqipëri në sistemin e drejtësisë

Peci dhe Gjonaj zotohen për progres të përbashkët Kosovë-Shqipëri në sistemin e drejtësisë