Telefoni i ri i Nokia-së do të ketë ekran të lakuar

30.06.2015 14:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefoni i ri i Nokia-së do të ketë ekran të lakuar

Pjesë e marrëveshjes së Microsoft-it me Nokia-n, pas blerjes së divizionit të shërbimeve dhe pajisjeve të kësaj të fundit, ishte që Nokia nuk mund të krijonte telefona inteligjentë me markën e saj deri në vitin 2016. Shumë njerëz po presin të shohin se çfarë do të prodhojë Nokia. Kanë filluar që tani spekulimet mbi telefonin e ardhshëm të Nokia-së. Flitet se gjenerata e re e telefonave Nokia do të jetë me ekran të lakuar. Dizajnuesi i telefonave Eoin Bracken ka shfaqur së fundmi një koncept të gjeneratës së re të telefonave të Nokia-së. Telefoni, i quajtur “Nokia Ember”, do të krijohet me material polikarboni dhe paneli LCD, të cilët do të bëjnë që telefoni të jetë i lakuar. Materiali prej polikarboni te “Nokia Ember” do të shtrihet në të gjitha skajet e ekranit dhe nuk do të ketë korniza anësore.

Telefoni i ri i Nokia-së do të ketë ekran të lakuar

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Bugatti Chiron Hermes me të gjitha aksesorët, një lodër për miliarderë (Fotot e rralla)

Bugatti Chiron Hermes me të gjitha aksesorët, një lodër për miliarderë (Fotot e rralla)

Volkswagen Golf R i ri, i mrekullueshëm

Volkswagen Golf R i ri, i mrekullueshëm

Automobili turk quhet TOGG, ja veçorite e makinës totalisht Made in Turkey

Automobili turk quhet TOGG, ja veçorite e makinës totalisht Made in Turkey

Google gjobitet me 150 milionë euro

Google gjobitet me 150 milionë euro

Qindra miliona përdoruesve ID-të të Facebook-ut u ekspozohen në një forum online, nuk është akoma e qartë se si

Qindra miliona përdoruesve ID-të të Facebook-ut u ekspozohen në një forum online, nuk është akoma e qartë se si

Facebook ju gjurmon ku shkoni!

Facebook ju gjurmon ku shkoni!

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Këto janë detajet të frikshme, jasi u organizua vrasja e Oliver Ivanoviqit

Këto janë detajet të frikshme, jasi u organizua vrasja e Oliver Ivanoviqit

Wi-Fi në 700 kilometra distancë, ky është rekordi teknologjik

Wi-Fi në 700 kilometra distancë, ky është rekordi teknologjik

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Njohësi i çështjeve të arsimit Rexhaj thotë se është koha e fundit që të përmirësohet gjendja në arsim

Njohësi i çështjeve të arsimit Rexhaj thotë se është koha e fundit që të përmirësohet gjendja në arsim

Këto jane pamjet nga shembja e ndërtesës 4-katëshe në Durrës

Këto jane pamjet nga shembja e ndërtesës 4-katëshe në Durrës

Palmer: Do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet Kosova e Serbia, po ta njihnin njëra-tjetrën

Palmer: Do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet Kosova e Serbia, po ta njihnin njëra-tjetrën

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut