Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

11.12.2020 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

Në vazhdën e takimeve të punës në vendet e ndryshme evropiane, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi aktualisht gjendet në Cyrih të Zvicrës dhe krahas disa takimeve tjera, takoi edhe përzgjedhësin e Kombëtares, Bernard Challandes.

Në këtë takim, u bisedua në detaje për gjithçka që e pret Kombëtaren A gjatë vitit 2021, duke filluar nga diskutimi për shortin për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit 2022, si dhe nivelin organizativ brenda ekipit. Ishte konstatim i përbashkët se duhet të krijohet një plan konkret i veprimit gjatë kësaj kohe.

Presidenti Ademi dhe përzgjedhësi Challandes, diskutuan po ashtu jo vetëm për ndeshjet kualifikuese, por edhe për miqësoret e shumta që Kosova do t’ i zhvillojë gjatë vitit 2021, por edhe për situatën aktuale të futbollistëve të Kombëtarës nëpër klubet e tyre.

Një pjesë tjetër dhe e rëndësishme ishte diskutimi për të gjitha projektet e presidentit dhe trajnerit për konsolidimin e stafit dhe realizimin e kampeve dhe sektorëve që duhet të veprojnë.

Në fund u shpreh optimizëm dhe shpresë e përbashkët se viti 2021 do të jetë dukshëm më i mirë sesa viti 2020 për Kombëtarën A.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

Tri trendet e flokëve që do i shohim gjithandej gjatë vitit 2021

Tri trendet e flokëve që do i shohim gjithandej gjatë vitit 2021

Loredana sjell pamje nga xhirimi i klipit muzikor “Kein Hunger”

Loredana sjell pamje nga xhirimi i klipit muzikor “Kein Hunger”

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon