Superliga e Kosovës-Përfundon dhe java e dytë

24.09.2020 10:22

Mbyllet java e dytë në Superligën e Kosovës me dy ndeshjet mes Llapit dhe Gjilanit dhe Ballkanit me Feronikelin.

Ndeshja e parë mes Llapit dhe Gjilanit përfundoi 0:1 në favor të Gjilanit me golin e vetëm të Darko Nikač në minutën e 64’. Gjilanit poashtu ju akordua një penallti në minutën e 52’ ku nga pika e bardhë nuk u tregua i saktë Faton Hajdari.

Ndeshja tjetër mes Ballkanit dhe Feronikelit u mbyll me fitoren e Ballkanit me rezultat 3:2. Mirlind Daku ishte realizatori i vetëm tek ekipi i Ballkanit ku e përfundoi javën e dytë me hat-trick, kurse në anën tjetër tek ekipi i Feronikelit golashënues i vetëm ishte braziliani Marclei me dy golat e tij në minutat e fundit të ndeshjes, respektivisht në minutën e 86’ dhe 88’.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim