Spotify ka 100 milionë përdorues me pagesë

29.04.2019 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spotify ka 100 milionë përdorues me pagesë

Spotify ka 100 milionë përdorues me pagesë bëri të ditur kompania në statistikat më të fundit financiare. Në total shërbimi ka 217 milionë përdorues kur 117 milionë prej tyre janë abonentë në shërbimin pa pagesë.

Mbështetje mendohet ti ketë dhënë debutimi në Indi në fund të muajit Shkurt ku Spotify grumbulloi 1 milionë përdorues në një javë dhe dyfishoi shifrën brenda katër javësh.

Edhe pse numri i përdoruesve vijon në rritje, Spotify nuk po e shndërron këtë sukses në fitim duke humbur 142 milionë euro në tre mujorin e parë. Figura duket shumë e keqe nëse e krahasojmë me fitimin prej 442 milionë euro në Dhjetor të vitit të kaluar.

Por është më mirë sesa 169 milionë eurot e humbura në fillim të vitit të kaluar. Spotify fajëson punonjësit sepse me rritjen e çmimit të aksioneve janë rritur edhe bonuset.

Ende kompania beson se nuk është e gatshme për fitime të çmendura megjithatë pushteti do ti rritet në tregun global të muzikës. Spotify është në një betejë të egër me Apple Music dhe së fundit ka nisur edhe një betejë ligjore në Komisionin Evropian. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë