S’lejojnë punëtorët e MKRS-së, që as me polici të bëhet zhvendosja e tyre nga objekti

07.12.2019 13:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
S’lejojnë punëtorët e MKRS-së, që as me polici të bëhet zhvendosja e tyre nga objekti

Pavarësisht kundërshtimit të stafit civil, në orët mëngjesit të së shtunës, është tentuar zhvendosja e materialeve dhe gjësendeve tjera nga Ministria e Kulturës.

Kompania “Uni Projekt”, e kontraktuar nga Ministria e Administratës Publike, ka provuar t’i largojë këto materiale nga objekti i Ministrisë, asistuar edhe nga Policia, por kjo nuk është lejuar nga punonjësit e këtij institucioni.

Kryetari i Sindikatës së punëtorëve të kësaj ministrie, Labinot Berisha, ka thënë se aksioni i sotëm është bërë pa vendim zyrtar dhe, sipas tij, në mënyrë të jashtëligjshme, shkruan koha.net.

Berisha ka paralajmëruar se nëse vazhdojnë tentimet për zhvendosjen e ministrisë në objekt privat, do të bojkotojnë punën.

Stafi i ministrisë ka kundërshtuar vazhdimisht përmes protestave, zhvendosjen e kësaj ministrie.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Punonjësja e seksit me koronavirus, kryebashkiaku apel klientëve të saj: Tregojuni grave, edhe nëse ju përzënë nga shtëpia

Punonjësja e seksit me koronavirus, kryebashkiaku apel klientëve të saj: Tregojuni grave, edhe nëse ju përzënë nga shtëpia

Viola von Cramon i reagon Ischingerit për vizat ndaj Kosovës

Viola von Cramon i reagon Ischingerit për vizat ndaj Kosovës

Virusi nga Wuhan nuk është i njëjtë me versionin aktual

Virusi nga Wuhan nuk është i njëjtë me versionin aktual

Virologu: Vala e dytë e koronavirusit do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

Virologu: Vala e dytë e koronavirusit do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

Haradinaj-Stublla përkrah Hotin në dialogun me Serbinë

Haradinaj-Stublla përkrah Hotin në dialogun me Serbinë

Ahmeti jep detaje rreth mundësisë së testimit serologjik në Prishtinë

Ahmeti jep detaje rreth mundësisë së testimit serologjik në Prishtinë

​Ischinger kërkon heqjen e vizave për Kosovën

​Ischinger kërkon heqjen e vizave për Kosovën

2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

Basha për vizitë dyditore në Kosovë

Basha për vizitë dyditore në Kosovë

Ekspertët: Pandemia po shkakton ankth e depresion

Ekspertët: Pandemia po shkakton ankth e depresion

​BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

​BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

Trump thotë se nuk e di nëse do të pranojë humbjen në zgjedhjet presidenciale

Trump thotë se nuk e di nëse do të pranojë humbjen në zgjedhjet presidenciale

​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

​Thaçi çajin e pasdites me prindërit në Burojë

​Thaçi çajin e pasdites me prindërit në Burojë

​Tahiri flet për vizat: Ku ka mbetur BE-ja?

​Tahiri flet për vizat: Ku ka mbetur BE-ja?

​Rritet numri i të infektuarve në Mal të Zi, dyfish më shumë se dje

​Rritet numri i të infektuarve në Mal të Zi, dyfish më shumë se dje