Shpërthen makina Tesla, kompania heton

22.04.2019 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpërthen makina Tesla, kompania heton

Prodhuesi amerikan i makinave elektrike, Tesla, ka thënë se është duke hetuar një video që ka qarkulluar në rrjetet sociale kineze, ku duket një nga veturat e kësaj kompanie në flakë.

Përmes një deklarate, kompania ka thënë se ka dërguar një ekip për të hetuar këtë çështje, ndonëse nuk është raportuar për viktima në këtë incident.

Në video, e cila nuk është verifikuar nga agjenci të lajmeve apo kompani tjera mediale, përfshirë BBC-në, është parë një veturë duke u djegur në një zonë parkingu.

Tesla nuk e ka konfirmuar modelin e veturës, mirëpo në rrjetet sociale ajo është identifikuar si makinë e modelit S.

“Pasi kemi kuptuar për incidentin në Shangai, ne kemi dërguar menjëherë një ekip në atë vend”, është thënë në një deklaratë të kësaj kompanie, të publikuar nga platformën kineze, Weibo.

Makinat e kësaj kompanie janë përfshirë edhe më herët nga flakët, duke përfshirë një incident më 2018 në Francë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shpërthen makina Tesla, kompania heton

Shpërthen makina Tesla, kompania heton

Shkrepte plumba gome nëpër dhomë, qëlloi në fytyrë të vëllain që hyri papritmas (Video)

Shkrepte plumba gome nëpër dhomë, qëlloi në fytyrë të vëllain që hyri papritmas (Video)

Ubuntu 19.04 ka një suprizë për përdoruesit e kartave grafike Nvidia

Ubuntu 19.04 ka një suprizë për përdoruesit e kartave grafike Nvidia

Huawei prezanton harduerin e parë 5G për makinat

Huawei prezanton harduerin e parë 5G për makinat

Huawei rekord kontratash 5G pavarësisht presionit Amerikan

Huawei rekord kontratash 5G pavarësisht presionit Amerikan

Austria miraton ligjin që vret anonimitetin online

Austria miraton ligjin që vret anonimitetin online

Kupa e Botës e Fortnite përjashton 1,200 lojtarë hileqarë

Kupa e Botës e Fortnite përjashton 1,200 lojtarë hileqarë

Birraria belge do të paguajë pushimet në Belgjikë, atyre që duan të shëtisin dhe pinë birra (Video)

Birraria belge do të paguajë pushimet në Belgjikë, atyre që duan të shëtisin dhe pinë birra (Video)

Ngjashmëria madhe e punonjësit të ndërtimit me presidentin Trump (Video)

Ngjashmëria madhe e punonjësit të ndërtimit me presidentin Trump (Video)

Çfarë fshihet në brendësi të Samsung Galaxy Fold?

Çfarë fshihet në brendësi të Samsung Galaxy Fold?

Mbrojtje e dobët përballë krimit kibernetik

Mbrojtje e dobët përballë krimit kibernetik

CIA: Huawei financohet nga inteligjenca Kineze

CIA: Huawei financohet nga inteligjenca Kineze

Nga hero hakeri Britanik përfundon prapa hekurave

Nga hero hakeri Britanik përfundon prapa hekurave

Gjyshet u mësuan të vizatojë grafitë me sprei, si pjesë e një festivali (Video)

Gjyshet u mësuan të vizatojë grafitë me sprei, si pjesë e një festivali (Video)

Brenda ilixhes japoneze që është braktisur para 20 vitesh (Video)

Brenda ilixhes japoneze që është braktisur para 20 vitesh (Video)

Adelina Tahiri publikon foto në bikini, shfaqet në top-formë

Adelina Tahiri publikon foto në bikini, shfaqet në top-formë