Shpenzime marramendëse, por ja ku e shpenzon gjithë pasurinë e saj Rihanna

26.08.2019 15:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpenzime marramendëse, por ja ku e shpenzon gjithë pasurinë e saj Rihanna

Rihanna është konsideruar si këngëtarja më e pasur e femrave nga ‘Forbes’. Ajo e ka bërë pasurinë falë industrisë së muzikës, por edhe për shkak të markës së saj të bukurisë Fenty Beauty dhe shtëpia luksoze e modës Fenty.

Po si e shpenzon pasurinë e saj ylli i muzikës?

Ishulli privat: Këngëtarja aktualisht është duke punuar për një këngë të re dhe mori me qira një ishull privat në Angli për të regjistruar muzikën. Kostoja e ishullits? 25,000 dollarë.

Kuzhinier privat: Këngëtarja ka një kuzhinier privat — Debbie Solomon — që punon për 800 dollarë në ditë. Kuzhinieri i shërben mëngjesin, drekën, darkën dhe darkën e vonë.

Los Angeles rezidencë: Në vitin 2012 ajo bleu një rezidencë luksoze në Los Angeles, Californi, për 12 milion dollarë amerikanë.

Koleksioni i makinave: Raportohet se Rihanna posedon një koleksion makinash që kap vlerëne 8 milion dollarëve amerikanë! Koleksioni përfshin makinat e mëposhtme luksoze: Ferrari 458 Italia, Porsche 911, Maybach 57S, Suzuki Jimni, Chevrolet Suburban, Mercedes G-Ëagon, Mercedes S-Class dhe një Cadillac Escalade.

Trajtimet e bukurisë: Rihanna gjithmonë duket e përsosur në tapetin e kuq, por kjo natyrisht vjen me një çmim të kushtueshëm. Këngëtarja dyshohet se harxhon 50,000 dollarë në javë në trajtimet e bukurisë!

Trajneri personal: Trajnerja personale i Rihanna-s është Jaimie Granger. Kostoja për shërbimet e saj? RiRi raportohet se i paguan 1.500 dollarë në ditë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shpenzime marramendëse, por ja ku e shpenzon gjithë pasurinë e saj Rihanna

Shpenzime marramendëse, por ja ku e shpenzon gjithë pasurinë e saj Rihanna

Majlinda doli e treta, ky është reagimi i Driton Kukës

Majlinda doli e treta, ky është reagimi i Driton Kukës

Anita Haradinaj i rregullon flokët te Kaci, e prezanton atë si “deputet”

Anita Haradinaj i rregullon flokët te Kaci, e prezanton atë si “deputet”

OFENDIME E KËRKIM FALJE – BLEONA E TURPËRON KEQ FANSIN

OFENDIME E KËRKIM FALJE – BLEONA E TURPËRON KEQ FANSIN

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri dhe pse ka kaq shumë vlerë

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri dhe pse ka kaq shumë vlerë

Bebe Rexha prezantuese në MTV Video Music Awards 2019

Bebe Rexha prezantuese në MTV Video Music Awards 2019

Foto/ Tifozja speciale frymëzon Milan-in para nisjes së kampionatit

Foto/ Tifozja speciale frymëzon Milan-in para nisjes së kampionatit

Si qëndron e vërteta pas Instagram që shpërndan pa leje fotot dhe mesazhet tuaja private?

Si qëndron e vërteta pas Instagram që shpërndan pa leje fotot dhe mesazhet tuaja private?

Futbollisti prezantohet te Roma me fotot e tre shqiptarëve të humbur, midis tyre edhe Bleona Mataj

Futbollisti prezantohet te Roma me fotot e tre shqiptarëve të humbur, midis tyre edhe Bleona Mataj

Këto janë gratë e aktorëve turq në jetën reale

Këto janë gratë e aktorëve turq në jetën reale

Egzon Kazagiqi, ndër dizajnerët më të përfolur në vend

Egzon Kazagiqi, ndër dizajnerët më të përfolur në vend

Xhaka gëzon tifozët e Arsenalit para derbit me Liverpoolin

Xhaka gëzon tifozët e Arsenalit para derbit me Liverpoolin

Kur fotoshopi dështon, Kim Kardashian me gjashtë gishta në këmbë

Kur fotoshopi dështon, Kim Kardashian me gjashtë gishta në këmbë

Foto/ Njihuni me frymëzimin e Thibaut Courtois (Foto)

Foto/ Njihuni me frymëzimin e Thibaut Courtois (Foto)

Klopp i habit të gjithë, nuk përjashton tërheqjen e shpejtë si trajner

Klopp i habit të gjithë, nuk përjashton tërheqjen e shpejtë si trajner

PSG refuzon ofertën e Barcelonës për Neymar (VIDEO)

PSG refuzon ofertën e Barcelonës për Neymar (VIDEO)