Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

22.02.2020 10:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Aktorja thotë që kohë më parë ka mësuar rregullin e thjeshtë të jetës dhe që atëherë çdo gjë ka ecur në drejtim pozitiv

Synimi drejt dukjes rinore është gjithnjë e më i shpeshtë. Dukja ideale pothuajse nënkuptohet, ndërsa femrat në çdo moment kërkojnë të meta dhe papërsosmëri, transmeton Telegrafi.

Nëse çdo gjë nuk është në vend të vetin, ajo njëherësh është e dënuar. Agonia e vërtetë fillon pas moshës 40-vjeçare kur shfaqen rrudhat e para dhe aty fillon lufta me kohën.

Aktorja Sharon Stone kohë më parë ka folur lidhur me këtë temë dhe femrave u ka dërguar porosi të fuqishme.

“Në moshën 57-vjeçare ndihem më me shumë vetëbesim se kurrë më parë. Me kalimin e viteve jam bërë më selektive rreth asaj se me kë kaloj kohën time dhe më nuk jam e preokupuar me dukjen time.

Ideja e rinisë së përjetshme është mit dhe do të dëshiroja që ta kisha mësuar këtë shumë më herët. Nuk dëshiroj të dukem më e re, dëshiroj të jemi femra e cila duket më së miri në moshën e saj.

Nuk do ta fsheh faktin që kam bërë botoks disa herë, mirëpo sot mendoj që ai ishte gabim i madh. Për shkak të tij të gjitha femrat i ngjajnë njëra-tjetrës. Unë dëshiroj të jem ashtu çfarë më ka krijuar Zoti, me të gjitha të metat dhe të mirat.

Çdo femër do të duhej patjetër të arrijë në atë fazë ku mund të thotë me krenari, jam krenare me atë që jam”, ka përfunduar Sharon Stone. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zeka: Nëse Thaçi nuk do të përgjigjej në pyetjet e Prokurorisë Speciale, do të arrestohej

Zeka: Nëse Thaçi nuk do të përgjigjej në pyetjet e Prokurorisë Speciale, do të arrestohej

Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros

Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros

Reçica: Veteranët e luftës së UÇK do të kenë të drejtë pune ne sektorin privat

Reçica: Veteranët e luftës së UÇK do të kenë të drejtë pune ne sektorin privat

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

Balaj konfirmon: Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

Balaj konfirmon: Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

​VV kundër rezolutës që mbron luftën e UÇK

​VV kundër rezolutës që mbron luftën e UÇK

Austri, rikthehet vendosja e detyrueshme e maskave në vendet e mbyllura publike

Austri, rikthehet vendosja e detyrueshme e maskave në vendet e mbyllura publike

Paysera i ofron tregut kosovar me karta pagese transferime të lira ose falas

Paysera i ofron tregut kosovar me karta pagese transferime të lira ose falas

Haziri kundër masave të ndërmarra nga Qeveria Hoti për menaxhimin e Covid-19

Haziri kundër masave të ndërmarra nga Qeveria Hoti për menaxhimin e Covid-19

​Veliu në cilësinë e Koordinatorit, flet me amerikanët për terrorizmin

​Veliu në cilësinë e Koordinatorit, flet me amerikanët për terrorizmin

Vdes Latfi Kryeziu, pronar i Shell Kosova

Vdes Latfi Kryeziu, pronar i Shell Kosova

Qeveria i kërkon “Dardafonit” afat deri më 1 tetor për Telekomin

Qeveria i kërkon “Dardafonit” afat deri më 1 tetor për Telekomin

163 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore, asnjë viktimë

163 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore, asnjë viktimë

ARKEP nuk mund të nxjerrë vendime për uljen e tarifave për shërbimet telefonike

ARKEP nuk mund të nxjerrë vendime për uljen e tarifave për shërbimet telefonike

Përfundon asfaltimi i Veternikut, ministri Abrashi paralajmëron investime të reja

Përfundon asfaltimi i Veternikut, ministri Abrashi paralajmëron investime të reja

Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s

Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s