Rrugët e Gjakovës nuk i zgjeron asnjë Qeveri

14.03.2015 10:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrugët e Gjakovës nuk i zgjeron asnjë Qeveri

Ani pse nga të gjitha subjektet politike, në veçanti nga dy subjektet që tashmë qeverisin me Kosovën LDK dhe PDK, disa herë është premtuar se qyteti i Gjakovës do të ketë rrugë të zgjeruara në të katër hyrje – daljet e qytetit, një gjë e tillë as që po parashihet të ndodhë në një të ardhme të afërt.

Ministria e Infrastrukturës e Kosovës nuk e ka paraparë ndonjë investim të tillë në buxhetin për vitin 2015 dhe kjo i ka zhgënjyer jashtëzakonisht qytetarët e Gjakovës. Ata po ndjehen të indinjuar me këtë anashkalim nga niveli qendror, anashkalim i cili, sipas tyre, është i qëllimshëm.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

Kastrati tregon më shumë për rastet e reja me coronavirus në Kamenicë

Kastrati tregon më shumë për rastet e reja me coronavirus në Kamenicë

Nagavci e konsideron patetik e dëshpërues fjalimin e Thaçit

Nagavci e konsideron patetik e dëshpërues fjalimin e Thaçit

Komunat veriore të Kosovës i kthejnë masat e kufizimit

Komunat veriore të Kosovës i kthejnë masat e kufizimit

Haki Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

Haki Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

IKSHPK: 81 pacientë të shëruar, 122 raste të reja pozitive me Covid-19

IKSHPK: 81 pacientë të shëruar, 122 raste të reja pozitive me Covid-19

Vdes nga Covid-19 mjeku i njohur? Reagon Manastirliu: Ja si qëndron e vërteta

Vdes nga Covid-19 mjeku i njohur? Reagon Manastirliu: Ja si qëndron e vërteta

MASH-i shqyrton rikthimin në shkolla ose mbajtjen e mësimit në distancë në shtator

MASH-i shqyrton rikthimin në shkolla ose mbajtjen e mësimit në distancë në shtator

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Fjalimi i presidentit Thaçi

Fjalimi i presidentit Thaçi

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Qytetarët rendisin gjyqësorin si sektorin më të korruptuar në Maqedoninë e V.

Qytetarët rendisin gjyqësorin si sektorin më të korruptuar në Maqedoninë e V.

Haziri ka paralajmëruar masa rigoroze në Gjilan nëse vazhdon trendi i infektimit në rritje

Haziri ka paralajmëruar masa rigoroze në Gjilan nëse vazhdon trendi i infektimit në rritje

Komuna e Gjilanit ka mbajtur sot katër dëgjime publike – pjesëmarrja e publikut jo e kënaqshme

Komuna e Gjilanit ka mbajtur sot katër dëgjime publike – pjesëmarrja e publikut jo e kënaqshme

Krasniqi në takim me përfaqësuesit e Shoqatës së Përpunuesve të Drurit të Kosovës

Krasniqi në takim me përfaqësuesit e Shoqatës së Përpunuesve të Drurit të Kosovës

Reshitaj: Është momenti i fundit i kthesës që t’i respektojmë udhëzimet e MSH-së, IKSHPK-së

Reshitaj: Është momenti i fundit i kthesës që t’i respektojmë udhëzimet e MSH-së, IKSHPK-së