Rihanna e quan të përsosur punën e Sellmës

01.08.2019 00:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rihanna e quan të përsosur punën e Sellmës

Make up artistja më e njohur në trojet shqiptare, Sellma Kasumoviq, tashmë ka thyer çdo rekord me punën e saj. Për artin që bën në fytyrën e secilës grua, së fundmi kanë dëgjuar edhe yjet botërore Rihanna dhe Kim Kardashian.

Puna tejet profesionale e Sellma Kasumoviq po përcjellet e po pëlqehet nga e gjithë bota. E këtë më së miri e dëshmojnë komentet dhe shpërndarja e fotografive të saj, nga ylli i muzikës Rihanna dhe ylli më i famshëm hollivudian Kim Kardashian.

Deri më tani asnjë shqiptare nga asnjë fushë nuk ka marrë komente pozitive nga Rihanna dhe Kim, për këtë arsye Express Rozë, ka marrë një prononcim nga Sellma se si është ndier kur puna e saj u shpërnda në llogaritë e yjeve botërore, të linjës së tyre të biznesit, para miliona fansave.

Sellma Kasumoviq tha se kur përjeton këso momentesh ndihet krenare dhe normalisht e lumtur që puna e saj ka ndikim kaq të madh në gjithë globin.

“Duke qenë se edhe unë personalisht, si shumica e njerëzve, jam fanse e madhe e këtyre dy personaliteteteve të mëdha të showbizit boteror, kur pashë se Rihanna dhe Kim më bënë repost në Instagram dhe kishin komentuar grimin e bërë nga unë, ishte një ndjenjë e veçantë”, tha Sellma për Express Rozë.

E pyetur se sa është motivuese kur merr komente pozitive prej ikonave të show bizit botëror, Sellma përgjigjet:

“Normalisht, është motivim goxha i madh, pasi që besoj se secili prej nesh do të ishte i motivuar dhe krenar nëse puna që e bënë me shumë dashuri dhe pa pushim njihet nga yje kaq të medha siç janë Rihanna dhe Kim”, thotë Sellma.

“Fenty Beuty by Rihanna” e quan të përsosur punën e Sellmës. Faqja e ndjekur prej miliona fansave, ka shpërndarë fotografinë e Sellmës.

Të dy fotografitë kanë marrë mijëra pëlqime.

Ndryshe, kjo nuk është hera e parë që puna e Sellmës merr jehonë ndërkombëtare. Gjatë karrierës së saj, Sellma mori lavdata për punën nga VIP-at borërorë si: Pat McGrath, grimeri i Beyonce Sir John, Kylie Cosmetics – Kylie Jenner, Huda Beauty e shume të tjerë.

Të gjitha këto eksperienca Sellma thekson se e shtyejnë të punojë edhe më shumë.

Kujtojmë, se deri më tani Sellma ka grimuar të gjitha yjet e trojeve shqiptare si dhe shumë të tjera me famë ndërkombetare.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rihanna e quan të përsosur punën e Sellmës

Rihanna e quan të përsosur punën e Sellmës

Adrola Dushi me pamje perfekte

Adrola Dushi me pamje perfekte

Xhensila me paraqitjen e fundit provokon me të pasmet

Xhensila me paraqitjen e fundit provokon me të pasmet

NITA LATIFI SJELL VERSIONIN AKUSTIK TË KËNGËS “MALENA”

NITA LATIFI SJELL VERSIONIN AKUSTIK TË KËNGËS “MALENA”

AKTORJA E “LA CASA DE PAPEL”, THOTË SE DO T’I PËLQENTE TË QUHET SI KY KRYEQYTET SHQIPTAR

AKTORJA E “LA CASA DE PAPEL”, THOTË SE DO T’I PËLQENTE TË QUHET SI KY KRYEQYTET SHQIPTAR

Gjendet trupi i pajetë i një personi, në vilën në ndërtim të mesfushorit egjiptian të Arsenalit

Gjendet trupi i pajetë i një personi, në vilën në ndërtim të mesfushorit egjiptian të Arsenalit

Shkurte Fejza në mes të Mitrovicës: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”

Shkurte Fejza në mes të Mitrovicës: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”

Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Unikkatil u kundërpërgjigjet serbëve, shanë ata që ia shqyen postierin

Unikkatil u kundërpërgjigjet serbëve, shanë ata që ia shqyen postierin

Këngëtari shqiptar ngacmohet nga nusja në dasmën e saj

Këngëtari shqiptar ngacmohet nga nusja në dasmën e saj

Kjo është shifra marramendëse që Kylie Jenner fiton nga një postim në Instagram

Kjo është shifra marramendëse që Kylie Jenner fiton nga një postim në Instagram

E dashura ia jep laptopin për koke të dashurit, arsyeja do t’ju habisë (Video)

E dashura ia jep laptopin për koke të dashurit, arsyeja do t’ju habisë (Video)

Mashtrimi i çuditshëm optik, nuk dihet nëse shfaqet bregdeti apo dera e dëmtuar e një makine

Mashtrimi i çuditshëm optik, nuk dihet nëse shfaqet bregdeti apo dera e dëmtuar e një makine

Vitaminat shtëpiake

Vitaminat shtëpiake

Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Bleona ‘trullos’ fansat e saj me fotografinë e fundit

Bleona ‘trullos’ fansat e saj me fotografinë e fundit