Qindra aktivistë të Cernicës efshatrave përreth mirëpresin pesëshen e LDK’së

30.09.2019 22:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qindra aktivistë të Cernicës efshatrave përreth mirëpresin pesëshen e LDK’së

Qindra aktivistë, veprimtarë e simpatizantë të LDK’së në Cernicë, përfshirë edhe Vrapqiqin, Kravaricën dhe Gumnishtën, kanë mirëpritur kandidatët e LDK’së për deputetë: Lirije Kajtazi (6), Fatmir Rexhepi (20), Valentina Bunjaku Rexhepi (21), Imet Rrahmani (35) dhe Faton Bislimi (44), duke i dhënë mbështetje të fortë për garën e 6 tetorit, në krye me kryeministren, Vjosa Osmani.

Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Degës, Arben Mehmeti, në emër të kryetarit të Shtabit në nivel qendror, Lutfi Haziri, i ka përshëndetur të pranishmit, për të thënë se ky tubim i madh në Cernicë, është dëshmia më e mirë e fitores plebishitare të LDK’së më 6 tetor.

Kryetari i nëndegës së Cernicës, Malazog Hoxha, tha se thelbi dhe celula e rugovizmit është Cernica, duke kërkuar nga të gjithë që në mënyrë unike të përkrahet pesësshja e LDK’së në Gjilan.

Gjatë paraqitjes para qindra simpatizatëve, kandidatja Lirije Kajtazi (6), tha se jeni rreshtuar në partinë e besës dhe shpresës dhe partinë e zhvillimit, e jo me ata që e kanë stërkeq Kosovën, duke shtuar se kauza jonë është që të kultivohet liria, pavarësia e demokracia.

Ndërkohë, kandidati Fatmir Rexhepi (20), tha se falë gjakut të dëshmorëve të Cernicës dhe të gjithë Kosovës, ne sot e gëzojmë lirinë dhe pavarësinë dhe se më 6 tetor kemi me zgjedhë vetëm një alternativë, duke e rikthyer demokracinë në krye me kryeministren Vjosa Osmani.

Kandidatja Valentina Bunjaku Rexhepi (21), tha se LDK e ka në krye të listës një zonjë, një nënë, një profesioniste, Vjosa Osmani, të cilën po e përkrah fuqishëm kryetari Lutfi Haziri, duke kërkuar angazhim maksimal deri më 6 tetor për triumfin e madh të partisë së Ibrahim Rugovës.

Kandidati Imet Rrahmani (35), Ceërnica po dëshmon se është krijuar një vazhdimësi dhe besim 30 vjeçar në LDK’në dhe në kandidaturat që ka paraqitur partia, pasi në këtë listë nuk është asnjë i dënuar dhe pa asnjë aktakuzë, me 110 më të mirët.

Në fund, adresimin e tij e ka bërë kandidati Faton Bilsimi (44), I cili ka thënë se ndihet I nderuar me këtë besim të madh të Cernicës në LDK, kandidaten Vjosa Osmani dhe ekipin e madh, duke shtuar se Kosovës I nevojitet një Republikë të mirëfillt, për sundim të ligjin, për një shëndetësi e arsim më të mirë, për të ardhmen e fëmijëve tanë.

Prezentë në këtë tubim ka qenë edhe familja e heroit Nazmi Hoxha dhe e familja e dëshmorit të Koshares, Urim Mehmeti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet