PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

09.08.2018 14:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Paris Saint Germain rikthehet të interesohet për Gianluigi Donnarumman.

Sipas mediave italiane, parisienët kanë ofruar një shifër që mendohet të jetë mes 35 dhe 40 milionë eurove, por që është refuzuar menjëherë nga drejtuesit kuqezinj.

Por, nëse një tratativë do të nisë mes dy klubeve, mund të bisedohet dhe për Rabiot ose Di Marian, i cili vlerësohet 45 milionë euro nga klubi francez (me kontratën që i skadon pas një viti).

Gianluigi Donnarumma (Getty Images)

Marrëdhëniet e mira që Leonardo ka me kampionët e Ligue 1 bën që kjo pistë të mos lihet pas dore, përcjell Supersport.

Një fakt tjetër është se, aktualisht, kuqezinjtë kanë pesë portierë në grup. Chelsea theu rekord për portierin më të shtrenjtë në histori me blerjen e Kepas dhe njëkohësisht iu mbyllën dyert transferimit të Reinas te Blutë e Londrës. Gjithsesi, spanjolli e kishte shprehur dëshirë e tij për të qëndruar te Milani.

Për të mos harruar se Parisi mori dhe Gianluigi Buffon e gjithashtu ka në skuadër Kevin Trapp e Alhonse Areola.

Në këtë moment, klubi italian po kërkon një mesfushor cilësor dhe PSG ka të paktën tre të tillë që mund të kënaqin skuadrën e drejtuar nga Gennaro Gattuso: Rabiot, Draxler e Di Maria.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh